اینستاگرام پنهان‌کردن پست بر‌اساس کلیدواژه را امکان‌پذیر کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

به‌گزارش CNBC، اینستاگرام به‌‌طورخودکار به نوجوانانی که زمان زیادی از شب را در این شبکه‌ی اجتماعی سپری کنند، فعال‌سازی حالت Quiet را پیشنهاد می‌دهد.

اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ میزبان قابلیت‌هایی شد تا کاربران کنترل بیشتری روی پست‌های صفحه‌ی اصلی داشته باشند. جدیدترین به‌روزرسانی دست کاربران را برای پنهان‌کردن محتوا‌هایی خاص بازتر می‌گذارد و به والدین امکان می‌دهد تا روی فعالیت فرزندشان در اینستاگرام دقیق‌تر نظارت کنند.

قابلیت پنهان‌سازی پست براساس کلیدواژه، مبتنی‌بر توضیحات (کپشن) و هشتگ‌ها است. کاربران اینستاگرام از مدت‌ها پیش می‌توانستند با مشخص‌کردن برخی کلمات ویژه، پیام‌های خصوصی را فیلتر کنند.

نشریه‌ی وال‌استریت ژورنال در سال ۲۰۲۱ به گزارشی داخلی در متا دست پیدا کرد که نشان می‌داد شبکه‌های اجتماعی این شرکت آثار مضر فراوانی روی بخش کوچکی از کاربران نوجوان می‌گذارد. در بخشی از گزارش اعلام شد: «۳۲ درصد از دختران نوجوان گفتند زمانی‌که حس بدی به بدنشان داشتند، اینستاگرام باعث شد احساس آن‌ها بدتر شود.»

از بین نوجوانانی که به فکر خودکشی افتاده بودند، ۱۳ درصد از کاربران بریتانیایی و ۶ درصد از کاربران آمریکایی مشکلات خودشان را به اینستاگرام نسبت دادند. اینستاگرام می‌گوید حالت Quiet در ابتدا برای کاربران ساکن در ایالات متحده، بریتانیا، ایرلند، کانادا، استرالیا و نیوزیلند در‌دسترس قرار می‌گیرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

بهترین برنامه های قدم شمار؛ معرفی ۱۰ اپلیکیشن برای شمارش قدم‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، در زمان‌های نه‌چندان دور، …