آموزش ضبط مکالمه در گوشی شیائومی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

سال‌ها پیش با اپلیکیشن‌های داخلی دستگاه‌هایی مانند شیائومی به‌راحتی می‌توانستید مکالمات خود را ضبط کنید؛ اما حالا انجام این کار به‌آسانی گذشته نیست؛ زیرا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سخت‌گیرانه‌تر شده‌اند. گوگل قابلیت ضبط مکالمات در گوشی‌های هوشمند اندرویدی را غیرفعال کرد و پس از مدتی، شاهد فعال‌سازی مجدد آن بودیم. بااین‌حال، در‌نهایت از می ۲۰۲۲ برای همیشه با آن خداحافظی کردیم.

کاربران شیائومی نیز مدت‌ها پیش می‌توانستند بدون نصب برنامه‌ی خاصی، صدای مکالمات خود را ضبط کنند؛ زیرا اپ داخلی ضبط مکالمات در دستگاه‌های این شرکت تعبیه شده بود. هنگامی‌که روی دکمه‌ی ریکورد ضربه می‌زدید، پیام صوتی پلی می‌شد که از ضبط صدای هر دو طرف خبر می‌داد. بدین‌ترتیب، هر دو فرد از ضبط‌شدن مکالمه خبر داشتند. باوجوداین‌، این قابلیت نیز از گوشی‌های شیائومی حذف شد؛ زیرا گوگل گفته بود همه‌ی دستگاه‌های اندرویدی باید از سیاست‌های آن نیز پیروی کنند.

اگر اندروید دستگاه شیائومی شما قدیمی‌ باشد، ممکن است بتواند چنین قابلیتی را ارائه دهد. به‌همین‌منظور بخشی از مقاله را به نحوه‌ی کار با اپ Dialer شیائومی اختصاص دادیم که به‌جای برنامه‌ی تماس تلفنی گوگل روی بعضی گوشی‌های شیائومی نصب می‌شد. برای یادگیری روش‌های مختلف ضبط مکالمه در گوشی‌های شیائومی، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

اپ Dialer شیائومی

همان‌طور‌که پیش‌تر گفتیم، این روش شاید روی دستگاه شما کار کند؛ اما برای نسخه‌های جدیدتر محصولات شیائومی در‌دسترس نیست؛ زیرا اکنون در گوشی‌های این شرکت چینی از شماره‌گیر گوگل استفاده می‌شود. بعضی از مدل‌های شیائومی به‌جای برنامه‌ی Google Phone، از اپ شماره‌گیر سفارشی شیائومی، یعنی Dialer استفاده می‌کنند. در‌ادامه، نحوه‌ی ضبط مکالمات به‌کمک این اپ را توضیح می‌دهیم:

  • برنامه‌ی «Dialer» را روی گوشی خود اجرا کنید.
  • به Phone Settings> Call Recording بروید.
  • می‌توانید «Record calls automatically» را فعال کنید یا از گزینه‌ی «Selected Numbers» یا «Custom List» به‌منظور تنظیم فهرستی برای ضبط مکالمه‌ها استفاده کنید.

فایل‌های ضبط‌شده در برنامه‌ی File Manager در قسمت Recordings یا پوشه‌های مشابه دردسترس خواهند بود.

بهترین اپ‌های ضبط مکالمات

حال که درباره‌ی برنامه‌ی داخلی شیائومی و ضبط مکالمه با آن صحبت کردیم، قصد داریم بهترین‌ اپ‌هایی را به شما معرفی کنیم که می‌توانید روی دستگاه خود نصب و به‌کمک آن‌ها مکالمات را به‌راحتی ضبط کنید.

ACR Phone

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ناتینگ فون ۲ «پریمیوم‌تر» از ناتینگ فون ۱ خواهد بود

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، کارل پی، بنیان‌گذار و …