اپل سال گذشته ۹٫۴ میلیون دلار برای لابیگری سیاسی هزینه کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

به‌گزارش CNBC، اپل سال گذشته‌ی میلادی بودجه‌ی لابیگری سیاسی را درمقایسه‌با سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۴۴ درصد افزایش داد. میزان افزایش هزینه‌های لابیگری اپل از تمام شرکت‌های دیگر صنعت فناوری بیشتر بود؛ اما بودجه‌ی لابیگری اپل همچنان کمتر از شرکت‌هایی مثل مایکروسافت و گوگل است.

سال گذشته‌ی میلادی، اپل مجموعاً ۹٫۴ میلیون دلار را صرف لابیگری کرد که رکورد جدیدی برای این شرکت محسوب می‌شود. در همین بازه‌ی زمانی، هزینه‌ی لابیگری سیاسی مایکروسافت به ۹٫۸ میلیون دلار و گوگل به ۱۰٫۹ میلیون دلار رسید.

آمازون و متا هم به‌ترتیب ۱۹٫۷ و ۱۹٫۲ میلیون دلار در این زمینه هزینه کردند و بالاتر از سایر شرکت‌ها قرار گرفتند. درمقایسه‌با سال ۲۰۲۱ بودجه‌ی لابیگری آمازون ۲ درصد و متا ۴٫۶ درصد افزایش یافت. پنج شرکت بزرگ صنعت فناوری درمجموع نزدیک‌ به ۶۹ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲ صرف لابیگری در سطح فدرال کردند که حدوداً ۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۱ است.

در سال گذشته‌ی میلادی، لایحه‌های متنوعی در کنگره‌ی آمریکا روی کار آمد که در تلاش بودند نفوذ شرکت‌های بزرگ را در صنعت فناوری کاهش دهند و نگذارند شرکتی مثل اپل قوانین ضدرقابتی به توسعه‌دهندگان تحمیل کند؛‌ البته بسیاری از این لایحه‌ها رأی کافی دریافت نکردند. شماری از نمایندگان مجلس آمریکا به‌طور‌عمومی از پویش‌های تبلیغاتی و هزینه‌کرد شرکت‌های صنعت فناوری برای جلوگیری از تصویب قوانین انتقاد کرده‌اند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

شیائومی تاریخ معرفی سری پوکو X5 را رسماً اعلام کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، شیائومی قصد دارد به‌زودی …