آموزش حذف سایه و نویز در فتوشاپ با چند روش ساده

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

ناگفته نماند که در بخش Filter و انتخاب Camera Raw می‌توانید تنظیمات دیگری مانند Shadows، Exposure، Details و… را تغییر دهید تا تصویر به‌بهترین شیوه ممکن ویرایش شود.

آموزش حذف نویز از تصاویر

دوربین‌ها و گوشی‌های هوشمند همواره در حال بهبود کیفیت عکس‌برداری هستند؛‌ اما گاهی هرقدر هم دوربین کیفیت بالایی داشته باشد، ممکن است هنگام عکاسی در شب یا محیط‌های کم‌نور با مشکل نویز در تصاویر مواجه شوید. نویز در تصاویر معمولا به‌شکل رنگ کاذب و بافت ظاهر می‌شود و جزئیات دقیق عکس را کاهش می‌دهد که درنهایت موجب افت کیفیت تصویر می‌شود؛ بااین‌حال، حذف یا کاهش نویز از چنین تصاویری کار دشواری نیست و بااستفاده‌از فتوشاپ یا نرم‌افزارهای جانبی کاهش نویز به‌راحتی می‌توانید کیفیت واقعی تصاویر را به‌ آن‌ها برگردانید.

به‌طورکلی، تمام عکس‌های دیجیتال مقداری نویز دارند، اما دوربین تا حد امکان نویزها را کاهش می‌دهد. ایزو (ISO) یکی از تنظیمات دوربین است که روشنایی تصویر را تنظیم می‌کند. وقتی ایزو را در دوربین افزایش می‌دهید، تصاویر نیز به‌همان اندازه روشن‌تر ثبت می‌شوند؛ برای مثال، وقتی در تاریکی اقدام به‌ عکس‌برداری می‌کنید، افزایش ایزو کمک می‌کند محتوای درون تصویر روشن به‌نظر برسد. از سوی دیگر، برخی مواقع افزایش ISO به ضررمان تمام می‌شود و همزمان با روشن‌شدن عکس، تصویر همراه با بافتی خشن یا دانه‌دانه به‌نظر می‌رسد.

کاهش نویز با استفاده از Adobe Camera Raw

نرم‌افزار فتوشاپ برای کاهش نویز تصاویر نیز راهکارهایی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. این نرم‌افزار دو ابزار کاهش نویز ارائه می‌دهد: ابزار Adobe Camera Raw برای فایل‌هایی که با فرمت Raw ذخیره شده‌اند و دیگری برای تصاویری که فرمت JPG دارند. ابتدا نحوه‌ی کاهش نویز عکس بااستفاده‌از ابزار Adobe Camera Raw را مرور می‌کنیم:

ابتدا عکس موردنظر را در فتوشاپ باز کنید. بهتر است عکسی که استفاده می‌کنید با فرمت خام ثبت شده باشد. از بخش سمت راست فتوشاپ گزینه Detail را انتخاب و آن‌ را باز کنید. در این بخش گزینه‌هایی برای کاهش نویز (Noise Reduction)و کاهش نویز رنگ (Color Noise Reduction) مشاهده می‌کنید. فتوشاپ به‌طور خودکار کاهش نویز رنگ را روی ۲۵ و کاهش نویز را روی ۰ تنظیم می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

همراهی همراه اول با زلزله‌زدگان خوی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، به گزارش اداره کل …