عملکرد RTX 3060 Ti GDDRX6 از نسخه اورکلاک شده GDDR6 نیز بهتر است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

انویدیا نسخه‌ی GDDR6X کارت گرافیک RTX 3060 Ti را در ماه اکتبر سال گذشته به بازار عرضه کرد اما از آن زمان تا به حال جزئیات تفاوت عملکرد آن با نسخه‌ی قبلی (GDDR6) منتشر نشده است. حالا امروز وب‌سایت ITHardware اطلاعاتی را در خصوص این موضوع به اشتراک گذاشته که در ادامه به آن می‌پردازیم.

انویدیا RTX 3060 Ti GDDR6X

بر اساس گزارش وب‌سایت لهستانی ITHardware، تفاوت چندانی از نظر عملکرد بین نسخه‌های GDDR6X و GDDR6 کارت RTX 3060 Ti وجود ندارد و در واقع نسخه‌ی جدیدتر تنها ۱ تا ۲ درصد از مدل قبلی سریع‌تر است اما با این وجود باید توجه داشت که نسخه‌ی GDDR6 پس از اورکلاک‌شدن نیز سرعت کمتری نسبت به نسخه‌ی GDDR6X دارد.

انویدیا RTX 3060 Ti GDDR6X

کارت گرافیک RTX 3060 Ti GDDR6X همانند نسخه‌ی GDDR6 از تراشه‌ی گرافیکی GA104 با ۴۸۶۴ هسته‌ی کودا بهره برده اما حافظه‌ی گرافیکی آن ۱۹ گیگابیت بر ثانیه بوده و میزان توان مصرفی آن نیز بیشتر است. وب‌سایت یادشده در آزمایش‌‌های خود از دو کارت KFA2/GALAX RTX 3060 Ti GDDR6X و ایسوس RTX 3060 Ti TUF ااستفاده کرد که از قبل اورکلاک شده و حداکثر فرکانس آن ۱۷۵۵ هرتز است. در طرف دیگر، محصول شرکت GALAX از حداکثر فرکانس ۱۸۱۵ مگاهرتز بهره می‌برد و به‌طور کلی تفاوت عملکرد آن با RTX 3060 Ti GDDR6 در حالت عادی ۱ تا ۲ درصد بوده و با اورکلاک به ۴ تا ۶ درصد می‌رسد.

منبع: Wccftech

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

شیائومی تاریخ معرفی سری پوکو X5 را رسماً اعلام کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، شیائومی قصد دارد به‌زودی …