مایکروسافت File Explorer را پس از ۸ سال بازطراحی می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

علاوه‌براین، به‌روزرسانی اخیر مایکروسافت گالری تصاویر را هم شامل می‌شود؛‌ بدین‌ترتیب، کاربران می‌توانند بدون بازکردن عکس و با قراردادن نشانگر ماوس روی آن، پیش‌نمایش بزرگتری از آن را مشاهده کنند. همچنین شنیده‌ها حاکی از آن است که مایکروسافت با آوردن tagging به File Explorer به کاربران این امکان را می‌دهد که فایل‌های خاص را با استفاده از کلمات و رنگ‌ها سازماندهی و دسته‌بندی کنند؛ این همان قابلیتی است که macOS در برنامه Finder خود ارائه می‌کند.

از انتشار ویندوز ۸ چیزی حدود ۸ سال می‌گذرد و تاکنون شاهد به‌روزرسانی جدیدی در بخش فایل اکسپلورر نبوده‌ایم. بنابراین اگر مایکروسافت بتواند به تمام گفته‌هایش عمل کند،‌ احتمالا شاهد مهم‌ترین به‌روزرسانی File Explorer از زمان ویندوز ۸ خواهیم بود. هدف مایکروسافت این است که فایل اکسپلورر جدید برای کاربران آشنا باقی بماند و در‌عین‌حال به آن ثبات و رنگ‌و‌بوی دیگری ببخشد.

به‌نظر می‌‌رسد مایکروسافت قصد دارد تا قبل از پایان سال ۲۰۲۳ تجربه‌ی کار با پنل جدید File Explorer را در اختیار کاربرانش قرار دهد. این احتمال وجود دارد که در به‌روزرسانی Moment که تابستان برگزار می‌شود یا همزمان با انتشار نسخه‌ی ۲۳H2 ویندوز ۱۱ این تغییرات جدید در دسترس کاربران قرار بگیرند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

همراهی همراه اول با زلزله‌زدگان خوی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، به گزارش اداره کل …