توصیه های موسسه رزومه نویس به کارجوها هنگام اپلای

از “ظاهر” اشتباه در رزومه خود اجتناب کنید

چه حیف می شود اگر خود و مهارت های خود را بی عیب و نقص ارائه دهید، اما طراحی رزومه به طرز ناامیدکننده ای ناامیدکننده و عجولانه است.

گاهی اوقات نامزدها به اشتباه تصور می کنند که می توانند با انتخاب یک طرح و قالب بندی اصلی و غیر سنتی، منابع انسانی را تحت تأثیر قرار دهند. متأسفانه، این استراتژی معمولاً با استثنائات نادر نتیجه معکوس می دهد.

با این حال، در ۹۹٫۹٪ موارد، نوشتن یک رزومه موفق مانند یک علم با قوانین روشن است. به الگوهای سی وی یا CV زیبای ما نگاهی بیندازید و یکی را انتخاب کنید که به بهترین شکل با شخصیت حرفه ای شما مطابقت دارد.

از قالب بندی متن مناسب استفاده کنید

جدا از یک الگوی رزومه، در مورد قالب بندی متنی که استفاده می کنید بسیار انتخابی باشید. فونت های سنتی یا خنثی را انتخاب کنید – Times New Roman یا Arial، ۱۰p. اندازه تعجب خواهید کرد که خاموشی فوری چه قالب بندی اشتباهی را انتخاب می کند. اگر شک دارید، سعی کنید مقاله ای با اندازه فونت کوچک یا کتابی که با فونت Comic Sans نوشته شده است را بخوانید.

به املا و دستور زبان خود دقت کنید

ارسال رزومه با اشتباهات املایی غیرقابل قبول است، با توجه به تعداد زیادی از برنامه های کپی رایتینگ رایگان که می توانید برای ایجاد متنی استفاده کنید که خواننده را مانند جادو مجذوب خود کند. علاوه بر این، ممکن است بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه تصحیح سند شما طول بکشد. آیا حاضرید در این زمان صرفه جویی کنید و در عین حال خطر رد شدن رزومه خود را دارید؟ و آیا ارزشش را دارد؟ علاوه بر این، برای ایجاد یک برداشت منفی، نیازی به اشتباه املایی یا دستوری عظیم ندارید. ممکن است به کوچکی اشتباه کردن نام شرکت، نام شهر، یا گم شدن ویرگول در اینجا و آنجا باشد.

نگران نباشید، هر چند – ما شما را در اینجا نیز تحت پوشش قرار داده ایم. رزومه خود را در بررسی رزومه ما آپلود کنید و آن را برای موفقیت فقط در ۵ دقیقه ضد گلوله داشته باشید. جدا از «ظاهر»، بیایید به نوع محتوایی بپردازیم که می‌تواند باعث رد رزومه شما شود:

“گفتگوهای” اشتباه در رزومه خود را حذف کنید

اطلاعات بی ربط یا تکراری
بیایید ساده‌ترین مثال را در نظر بگیریم – اگر چندین سال پیش شغل خاصی داشتید که به موقعیتی که برای آن درخواست می‌کنید مرتبط نیست، می‌توانید آن را از رزومه خود حذف کنید. منابع انسانی علاقه ای ندارد، چه رسد به اینکه الهام گرفته شود، تا در مورد تک تک کارهایی که از زمان کالج انجام داده اید بخواند. بنابراین بهترین “جواهرات” خود را به جای آن بسته بندی کنید و استخدام کنندگان را مجذوب خود کنید.

کلیشه ها
مهم نیست که چقدر وسوسه انگیز است، از استفاده از کلیشه ها خودداری کنید. آنها می توانند شما را طوری جلوه دهند که انگار فقط نظرات دیگران را طوطی وار می کنید. درعوض، پیشینه نظری و دستاوردهای عملی خود را با دیپلم، گواهی مشتری و مراجع مدیر برجسته کنید.

جزئیات نادرست
اشتباهات در رزومه می توانند یک “سریع” برای موفقیت برنامه شما باشند. نمونه هایی از خطاهای نه چندان بزرگ اما هنوز هم بسیار تأثیرگذار عبارتند از:

غلط املایی نام شرکت؛ط
تاریخ شروع – پایان کار اشتباه است.
مراقب باشید که استخدام کنندگان پس از خواندن رزومه شما ۹ از ۱۰ بار شما را در لینکدین بررسی می کنند، به خصوص اگر از برنامه خود الهام گرفته باشید. بنابراین آخرین چیزی که به آن نیاز دارید این است که آنها عدم تطابق بین تاریخ های رزومه و نمایه لینکدین شما را کشف کنند. در نتیجه، شما اعتبار خود را از دست می دهید، حتی اگر اشتباه یک تصادف باشد. با این حال، یک راه حل آسان وجود دارد: ویژگی های شغلی را در نمایه رسانه های اجتماعی و رزومه خود مقایسه و یکسان کنید.

صحبت از جزئیات اشتباه یا گمراه کننده، یک “ممنوعیت” مطلق، که می تواند نامزدی شما را از مسیر خارج کند، این است:

دروغ گفتن برای موقعیت های خاص یا استخدام شدن در یک شرکت خاص؛
افزایش دستاوردها و دستمزدهای کاری شما.
مراقب باشید که یک HR با تجربه بهتر از یک مامور FBI می تواند رزومه شما را برای هر گونه فریب اسکن کند. بنابراین متواضع باشید و فقط به مهارت های اساسی و دستاوردهای واقعی خود ببالید.

بررسی اجمالی شرکت و وظایف
تلاش برای توصیف وظایف شغلی خود، “همراه” با دستاوردها، دنیای متفاوتی را ایجاد خواهد کرد. این مثال را ببینید:

مثال بد: توسعه یک برنامه آموزشی با استفاده از مدل های هوش مصنوعی.
مثال خوب: یک برنامه نوآورانه برای تشخیص تعصب متقاطع هوش مصنوعی با همکاری دانشگاه های مشهور جهان ایجاد کرد.
تفاوت را ببین؟ فرصت درخشش و فروش خود را از دست ندهید!

راه رفتن روی یخ نازک
نکته آخر اینکه «راه رفتن روی یخ نازک» در رزومه شما به چه معناست و چگونه از آن اجتناب کنید؟

به طور معمول، رد زمانی اتفاق می‌افتد که نامزد نتواند تعادل مناسب بین اطلاعات ارزشمند و آنچه را که بهتر است کنار گذاشته شود، تخمین بزند.

نمونه‌هایی از چنین شکست‌های حماسی رزومه می‌تواند متعدد باشد.

یک عکس غیرحرفه ای یا ناکافی
ما نمی توانیم به اندازه کافی استرس داشته باشیم! بهترین گزینه انجام یک هد شات حرفه ای است. هر چه زودتر بهتر. اگر نمی توانید به این زودی خود را مجبور به انجام این کار کنید، یک عکس خنثی با لباس های تجاری و طرح کلوزآپ انتخاب کنید.

عکس‌های گرفته شده از مهمانی‌ها یا سایر فعالیت‌های اوقات فراغت، کلمه رد کردن را با صدای بلند و واضح بیان می‌کنند. حتی اگر بدن ساحلی عالی داشته باشید، رزومه شما مکانی برای نمایش آن نیست. در واقع، آمار تأیید می کند که افراد زیبا و کاریزماتیک بسیار بیشتر از کسانی که هیچ تلاشی برای اصلاح انجام نمی دهند به مصاحبه دعوت می شوند. با این حال، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید بدون عبور از مرزهای تجاری، ظاهری مرتب و زیبا داشته باشید.

اگر از هر عکس نامناسب استفاده می کنید از خودتان، شما به کارکنان منابع انسانی دلیل خوبی برای لبخند زدن یا قصه گفتن به دوستانشان با چند آبجو می دهید، اما به آنها انگیزه نمی دهید که با شما تماس بگیرند.

ایمیل با صدای غیرحرفه ای

بیایید با آن روبرو شویم – اگر شما یک HR بودید، آیا به کسی اعتماد می‌کردید که تیم مدیریت حساب را با موفقیت اداره کند، اگر مخاطب ایمیل او pocolocochico@gmail.com باشد؟ ما می دانیم که شما اکنون می خندید! حتی اگر ممکن است همتای خوبی باشید، یک تصور منفی ایجاد خواهید کرد و به طور خودکار طرد خواهید شد.

سرگرمی های عجیب و بحث برانگیز

بخش سرگرمی ها در رزومه یک قلمرو میدان مین دیگر است. مجدداً، اگر تصویر خود را با دقت تنظیم نکنید، در خطر رد شدن رزومه خود هستید.

اجازه دهید برای شما مثالی بزنیم. اگر برای یک موقعیت بسیار محافظه کارانه در یک سازمان دولتی درخواست می دهید، عاقلانه نیست که به اشتراک بگذارید که سرگرمی مورد علاقه شما در تمام دوران ها رقص روی قطب است. البته رقص با میله به خودی خود یا هر فعالیت تفریحی دیگری که روح شما را به آتش می کشد اشکالی ندارد. با این حال، اگر خطر جلب توجه غیر ضروری یا ایجاد تصورات نادرست را دارید، به آن اشاره نکنید. کمتر، بیشتر است.

در نهایت، حتی اگر یک رزومه برتر تهیه کرده باشید، گاهی اوقات ممکن است به دلیل استخدام و تعصب هوش مصنوعی دیجیتال، ذهنیت، بازار خارجی بسیار فشرده، رکود اقتصادی یا رقابت شدید در این زمینه، رد شوید. پس آن را شخصی نگیرید. در عوض، بگویید “بعدی!” و رزومه ضد گلوله رد جدید خود را ارسال کنید.

در این مقاله یاد گرفتید که:

از یک الگوی مناسب برای یک رزومه موفق استفاده کنید.
خلاصه ای مقاومت ناپذیر از ارزش پیشنهادی خود تهیه کنید.
از اطلاعات واقعی استفاده کنید که دستاوردهای شما را در کانون توجه قرار دهد.
تصویر حرفه‌ای جذابی از خودتان ایجاد می‌کند که استخدام‌کنندگان برای رسیدن به آن مبارزه می‌کنند

منبع : موسسه رزومه نویس

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

با نوکیا، از زمین تا ماه!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از مدیران نوکیا …