اپل ظاهرا کل سفارش‌های تراشه ۳ نانومتری TSMC را به خودش اختصاص خواهد داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل قصد دارد امسال از فناوری ۳ نانومتری TSMC استفاده کند و ظاهرا همه سفارش‌های این شرکت تایوانی را به خودش اختصاص خواهد داد.

شرکت TSMC به‌تازگی فناوری ۳ نانومتری خود را معرفی کرده است و حالا خیلی‌ها منتظرند ببینند که چه شرکت‌هایی از این فناوری در گوشی‌های خود استفاده خواهند کرد. طبق گزارشی که امروز منتشر شده، اپل می‌خواهد همه سفارش‌های تولید تراشه ۳ نانومتری TSMC را به خودش اختصاص دهد. 

طبق شایعات، امسال مدل‌های آیفون ۱۵ پرو از تراشه A17 بایونیک با فناوری ۳ نانومتری استفاده خواهند کرد و اگر این شابعات صحت داشته باشند امسال شاهد ارتقا خوبی نسبت مدل‌های آیفون ۱۴ پرو با تراشه ۴ نانومتری A16 خواهیم بود. 

امسال اپل همچنین ممکن است یک مک بوک ایر با تراشه ۳ نانومتری معرفی کند. گفته می‌شود فناوری ۳ نانومتری TSMC حدود ۱۵ درصد سرعت بیشتر و ۳۰ درصد مصرف انرژی کمتر نسبت به فناوری ۵ نانومتری خواهد داشت.‌ 

البته شایعاتی زیادی درباره سری آیفون ۱۵ وجود دارد و گفته می‌شود امسال هبری از آیفون ۱۵ پرو نکس نخواهد بود و اپل به جای آن یک مدل آیفون ۱۵ اولترا را معرفی خواهد کرد. این گوشی ظاهرا مشخصات منحصربه‌فردی خواهد داشت. 

در هرحال، باید منتظر بمانیم و ببینیم اپل چه فکرهایی در سر دارد.

منبع: Techspot

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

نتفلیکس به شما اجازه خواهد داد از آیفون برای کنترل بازی ها روی تلویزیون استفاده کنید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، بلومبرگ گزارش داده است …