درآمد ۷۰ میلیاردی تپسی در بهمن‌ماه

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

صورت‌های مالی تپسی در بهمن‌ماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهند این شرکت به درآمد تقریباً ۷۰ میلیارد تومانی دست یافته است که یک رکورد در سال ۱۴۰۱ به‌شمار می‌رود.

گزارش فعالیت ماهانه منتهی به بهمن‌ماه ۱۴۰۱ شرکت «پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس» با نماد «تپسی» در کدال منتشر شده است. این صورت‌های مالی نشان می‌دهند بار دیگر درآمد تپسی رکورد زده است.

این شرکت طی یک ماه گذشته به درآمد ۶۹٫۸ میلیارد تومانی دست یافته است که این رقم برای ماه دی و آذر حدود ۶۲ میلیارد تومان بود. درآمد این تاکسی اینترنتی در بهمن‌ماه، نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۴۲ درصد رشد و نسبت به میانگین ۱۰ ماه گذشته، افزایش ۴۶درصدی داشته است.

کمیسیون دریافتی از سفیران، بخش اعظمی از درآمد تپسی را تشکیل می‌دهد که برای بهمن‌ماه حدود ۶۷٫۲ میلیارد تومان برآورد شده است. این رقم ۱۳ درصد نسبت به ماه گذشته افزایش داشته و نشان می‌دهد که سفیران تپسی (کاربران راننده) درآمد بیشتری در ماه گذشته داشته‌اند.

تپسی همچنین نزدیک به ۲ میلیارد تومان از سرویس تلفنی، ۱۹۸ میلیون تومان از سوء‌پیشینه سفیران، ۲۰۶ میلیون تومان از راه‌اندازی مجدد، ۶۰ میلیون تومان از جریمه سفیران متخلف و ۱۲۳ میلیون تومان از سایر حوزه‌ها درآمد کسب کرده است.

براین‌اساس، تاکنون تپسی حدود ۵۴۷ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ درآمد داشته که نسبت به سال ۱۴۰۰، بیش از ۲برابر افزایش یافته است.

سرویس تپسی درحال‌حاضر در ۳۳ شهر ایران فعال است که نیمی از این شهرها در سال جاری تحت پوشش این تاکسی اینترنتی قرار گرفته‌اند. با توجه به در پیش بودن روزهای پایانی سال، احتمال می‌رود تپسی بتواند این درآمد بهمن‌ماه را در اسفند نیز تکرار کرده یا حتی رکورد شکنی کند. درصورت تحقق این موضوع، تپسی در سال ۱۴۰۱ به درآمد پیش‌بینی‌شده براساس سند ارزش‌گذاری‌ این شرکت دست می‌یابد.

 

منبع: دیجیاتو

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

با نوکیا، از زمین تا ماه!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از مدیران نوکیا …