معرفی حلقه هوشمند Iris با قابلیت اندازه گیری دقیق فشار خون

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

پروژه‌ای به‌نام حلقه هوشمند Iris که برای جذب سرمایه در کیک‌استارتر برپا شده است، دستگاهی را نشان می‌دهد که می‌تواند در سطح پزشکی به بررسی فشار خون و اکسیژن خون بپردازد و حتی دمای بدن شما را تحت‌نظر بگیرد.

حلقه هوشمند Iris از یک سنسور PPG به‌همراه ۶ حسگر تصویری و ۱۸ ال‌ای‌دی استفاده می‌کند. سازنده این دستگاه ادعا می‌کند که محصولات رقیب به‌طور میانگین فقط ۲ حسگر تصویری و ۴ ال‌ای‌دی دارند. Iris قادر به اندازه‌گیری شاخصه‌های زیستی مختلفی از جمله ضربان قلب، نوسان ضربان قلب (HRV) و سطح اکسیژن خون است. همچنین، می‌توانید فعالیت‌های ورزشی، کیفیت خواب و سطح استرس خود را بررسی کنید.

حلقه Iris فشار خون و دمای بدن را در سطح پزشکی اندازه‌گیری می‌کند

این محصول یک اپلیکیشن همراه دارد که تمام این اطلاعات را در آن ارائه می‌کند. سازنده این دستگاه مدعی است که حلقه Iris می‌تواند در سطح پزشکی دمای بدن و فشار خون را اندازه‌گیری کند. البته قابلیت اندازه‌گیری فشار خون از اواسط سال ۲۰۲۴ و با کمک یک آپدیت نرم‌افزاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

سازنده حلقه هوشمند Iris ادعا می‌کند که محصول آن‌ها با پهنای ۵ میلی‌متری و ضخامت ۲٫۵ میلی‌متری ظریف‌ترین حلقه هوشمند بازار است. وزن این حلقه به ۵ گرم می‌رسد و کیس شارژ بی‌سیمی برای آن توسعه داده شده است که می‌تواند این دستگاه را تا چهار بار شارژ کند.

از دیگر تفاوت‌های Iris با محصولات مشابه موجود در بازار می‌توان به دقت آن اشاره کرد. شرکت سازنده این دستگاه مدعی است که محصولات بزرگ‌تر به‌خاطر اندازه خود بیشتر روی انگشت حرکت می‌کنند و به‌همین دلیل دقت کمتری دارند.

افزون‌براین، حلقه هوشمند Iris قیمت پایین‌تری نسبت به محصولی مثل Oura Ring دارد که حدود ۲۹۹ دلار است. در صفحه کیک‌استارتر این پروژه نوشته شده که قیمت اولیه این محصول برای رنگ مشکی حدود ۱۴۶ دلار است. بااین‌حال، قیمت نسخه‌های طلایی و نقره‌ای آن به ۱۶۵ دلار می‌رسد. قیمت نهایی خرده‌فروشی هم ۱۹۹ دلار در نظر گرفته شده است.

 

منبع: دیجیاتو

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

با نوکیا، از زمین تا ماه!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از مدیران نوکیا …