تولید کیت ایرانی تشخیص همزمان بیماری‌های انسان و دام در ترکیه

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

  دکتر محمدعلی صارمی، رئیس هیئت مدیره یکی از شرکت‌های  دانش‌بنیان فعال در حوزه دارویی در حاشیه رویداد Tim2023 در جمع خبرنگاران گفت: موضوع قرارداد امروز این شرکت با کشور ترکیه در رویداد Timدر حوزه انتقال فناوری به این کشور است و طی آن قرار است فناوری‌ را که ما به آن دست پیدا کرده‌ایم، در ترکیه به تولید برسانیم.

وی زمینه تحقیقاتی این شرکت را تولید کیت‌های دامپزشکی با فناوری‌های جدید دانست و اظهار کرد: این محصول دارای کیفیت جهانی و قیمت تمام‌شده بسیار پایینی است. 

رئیس هیئت مدیره این شرکت دانش‌بنیان، تأکید کرد: تحقیقات آزمایشگاهی این کیت، نهایی و استانداردهای اروپایی آن نیز دریافت شده است و با قراردادی که در این رویداد به امضا رسید، خط تولید  آن در ترکیه راه‌اندازی می‌شود.

به گفته وی، این محصول طبق برآوردها در سال ۲۰۲۳ بالای ۵ میلیون دلار ارزآوری برای کشور دارد.

این محقق با تاکید بر اینکه نمونه خارجی این محصول به صورت محدود در کشورهای پیشرفته از جمله آمریکا تولید شده است، ادامه داد: این محصول  در بازار ایران وجود نداشته است.

صارمی گفت: کار این کیت، تشخیص همزمان بیماری‌های حوزه دامپزشکی و انسان است و قادر است با یک آزمایش ۱۶ بیماری را تشخیص دهد. 

به گزارش ایسنا، نشست سرمایه‌گذاری Tim2023 از روز گذشته، ۸ اسفند در پارک فناوری پردیس آغاز به کار کرده است و تا امروز ادامه دارد.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

با نوکیا، از زمین تا ماه!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از مدیران نوکیا …