آموزش تشخیص محتوای تولیدشده با هوش مصنوعی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

در اولین آزمایش، در‌حالی‌که Detect by Veronica به‌درستی نشان داد که محتوا ۱۰۰٪ نوشته شده توسط انسان است، Detect by Jarvis به اشتباه چند جمله را نوشته‌ی هوش مصنوعی تشخیص داد. با‌وجوداین متن نوشته شده توسط ChatGPT توسط هر دو به‌درستی شناسایی شد.

زمانی که از آن‌ها خواسته شد متن ترکیبی را تجزیه و تحلیل کنند، Detect by Jarvis عملکرد بهتری داشت و بیشتر جملات هوش مصنوعی را هایلایت کرد؛ اما ورونیکا آن را به عنوان محتوای ۱۰۰% انسانی نشان داد.

می‌توان گفت ابزار رایگان تشخیص متنی هوش مصنوعیِ Paraphrasingtool.ai، در مجموع نتایج مناسبی ارائه کرد.

۸. AI Content Detector by Copyleaks

Copyleaks، یکی از محبوب‌ترین ابزارهای تشخیص سرقت ادبی، ابزار دیگری برای تشخیص ChatGPT، GPT-3 و سایر مدل‌های زبانی مشابه دارد. چیزی که ابزار تشخیص متنی Copyleaks را متمایز می‌کند این است که می‌تواند محتوای نوشته‌شده به زبان‌های دیگر مانند اسپانیایی و فرانسوی را نیز تشخیص دهد.

این ابزار توانست داستان کوتاه ارنست را که توسط انسان نوشته شده است با احتمال حدود ۸۵٪ به‌درستی تشخیص دهد. به‌همین‌ترتیب متن هوش مصنوعی را با اطمینان ۹۹.۹۹٪ نوشته‌شده توسط هوش مصنوعی شناسایی کرد. احتمالاً دیگر تعجب نمی‌کنید که وقتی زمان تشخیص متن ترکیبی هوش مصنوعی و محتوای انسانی رسید، ابزار تشخیص متنی Copyleaks با احتمال ۹۶٪ آن را به عنوان متن انسانی مشخص کرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

چت بات بینگ مایکروسافت به‌زودی تبلیغات بیشتری نمایش خواهد داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، مایکروسافت تائید کرده است …