چین قصد دارد با یک ماژول جدید، ایستگاه فضایی تیانگونگ را بزرگ‌تر کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

رسانه‌های دولتی چین به‌تازگی گزارش دادند که مقامات این کشور در نمایشگاهی از برنامه‌های خود برای پرتاب یک ماژول جدید خبر دادند که قرار است به ایستگاه فضایی تیانگونگ اضافه شود. بنابراین ماژول جدیدی در کنار سه ماژولی که از قبل به ایستگاه فضایی T شکل متصل شده بودند، قرار خواهد گرفت تا شکل آن را به یک صلیب تبدیل کند.

چین قصد دارد این ماژول چند منظوره را به شش پورت اتصال مجهز کند تا فضاپیماهای بیشتری بتوانند به ایستگاه فضایی متصل شوند. چین قبلا ادعا کرده بود که قصد دارد به گردشگران فضایی اجازه دهد تا از تیانگونگ بازدید کنند، بنابراین وجود این ماژول برای برنامه‌های فضایی آن مفید خواهد بود.

حضور فضانوردان بین‌المللی در ایستگاه فضایی تیانگونگ

مقامات چینی همچنین برنامه‌هایی را برای آغاز میزبانی از فضانوردان بین‌المللی در تیانگونگ اعلام کردند. «چن شانگوانگ»، معاون طراح برنامه پروازهای فضایی انسانی چین، به خبرنگاران گفت:

«ما در آستانه انتخاب فضانوردان بین‌المللی برای ارسال به ایستگاه فضایی خود و انجام آزمایش‌های علمی با همدیگر هستیم.»

در آبان‌ماه، چین سومین ماژول ایستگاه خود با نام Mengtian (رویای بهشت) را پرتاب کرد تا ساختار T شکل تیانگونگ در مدار پایین زمین تکمیل شود. اولین ماژول ایستگاه فضایی، با نام Tianhe در اردیبهشت سال گذشته پرتاب شده بود و Wentian به عنوان دومین ماژول ایستگاه فضایی تیانگونگ در مرداد امسال به آن متصل شد. در حال حاضر، Tiangong تقریباً یک چهارم اندازه ایستگاه فضایی بین‌المللی است.

با توجه به اینکه تیانگونگ به‌عنوان پاسخ چین به ایستگاه فضایی بین‌المللی به فضا پرتاب شده است، حضور فضانوردانی از کشورهای مختلف در آن، می‌تواند بخشی از طرح چین برای تبدیل ایستگاه فضایی خود به یک مرکز بین‌المللی در مدار پایین زمین باشد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

با نوکیا، از زمین تا ماه!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از مدیران نوکیا …