بزرگ‌ترین تراشه‌ساز جهان ۶۰۰۰ مهندس استخدام می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،


برنامه این شرکت برای استخدام با وجود رکود جهانی صنعت تراشه، اعلام شده است. شرکت TSMC در بیانیه‌ای اعلام کرد به دنبال استخدام مهندسان جوان با مدرک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در مهندسی برق یا بخش‌های نرم افزاری مربوط در شهرهای تایوان است.

به گزارش عصر اطلاعات از ایسنا، میانگین حقوق یک مهندس جدید با مدرک دکترا، دو میلیون دلار تایوان (۶۵ هزار و ۵۷۸ دلار آمریکا) است.

افت تقاضا برای محصولات الکترونیکی و موجودی بالا پس از یک دوره کمبود بعضی از تراشه‌ها، به رکود صنعت نیمه رسانا منتهی شده است.

از اواخر سال ۲۰۲۲، شماری از شرکتهای تراشه در سراسر جهان، سرمایه‌گذاری‌ها را محدود کرده‌اند. شرکت اینتل اخیرا اعلام کرده که کاهش حقوق کارمندان و مدیران را از پنج به ۲۵ درصد کاهش خواهد داد. اما نفوذ شرکت TSMC در ساخت بعضی از پیشرفته‌ترین تراشه‌ها برای مشتریان بزرگی مانند اپل، این شرکت را از رکود صنعت تراشه، محفوظ نگه داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت هزینه سرمایه سالانه برای سال ۲۰۲۳ را به میزان اندکی کاهش داد و نخستین کاهش درآمد سه ماهه را پیش بینی کرده است اما انتظار دارد تقاضا تا نیمه دوم امسال، اوج بگیرد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

۹ قابلیت ویندوز ۱۱ که ممکن است از آن‌ها بی‌خبر باشید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، درحالی‌که بیش از یک …