لپ تاپ بخریم یا کامپیوتر (PC) ؛ کدام گزینه مناسب‌تری است؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

از طرفی برای حمل کامپیوتر نیاز به جمع‌آوری موارد زیادی ندارید و لپ‌تاپ بعلاوه شارژر کفایت خواهد کرد. البته مک‌بوک‌ها حتی به شارژر هم نیازی ندارند و مدت طولانی‌تری بدون شارژر دوام می‌آورند.

مجموعه‌ای کامل

لپ‌تاپ‌ها هرآنچه که برای کار با یک کامپیوتر نیاز داشته باشید را با خود به‌همراه دارند و مجموعه‌ای کامل را تشکیل می‌دهند؛ از پورت‌های پراستفاده گرفته تا ماوس و کیبورد و مانیتور که همه و همه در قالب یک محصول واحد و نه منفک از هم عرضه می‌شود.

بنابراین اگر قصد جابه‌جایی کامپیوتر خود را داشته باشید به‌راحتی با بستن لپ‌تاپ کل مجموعه کامپیوتر خود را جا‌به‌جا خواهید کرد و در محل جدید نیز نه نیازی به مانیتور خواهید داشت و نه هیچ لوازم اضافه‌ای.

همواره روشن

در ابتدای قسمت «می‌توانند همیشه روشن باشند» گفتیم که اگر در ایران باشید و بخواهید کامپیوترتان همواره روشن باشد، احتمالا قطعی برق حالتان را خواهد گرفت؛ اما لپ‌تاپ‌ها اینطور نیستند و حتی درصورت نبود برق نیز می‌توانند روشن باشند.

البته ضعف در روشن ماندن طولانی مدت همچنان یکی از مشکلات لپ‌تاپ‌ها به‌شمار می‌رود و مقصود ما از این بخش تنها اشاره به امکان کار کردن دستگاه بدون نیاز به برق مستقیم و متکی به باتری بود.

آماده به‌کار

لپ‌تاپ‌ها مانند گوشی‌ های هوشمند هستند و پس از خرید به‌سرعت می‌توانند آماده به‌کار شوند. زمان موردنیاز برای ستاپ‌کردن یک لپ‌تاپ تقریبا ۱۰ دقیقه خواهد بود اما برای یک کیس رومیزی تنها اسمبل کردن آن ممکن است نیمی از روزتان را به‌خود اختصاص دهد. بنابراین درصورت محدودیت زمان بهترین گزینه لپ‌تاپ خواهد بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ایراد امنیتی در ویرایش تصاویر گوشی‌های پیکسل گوگل

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، براساس کشف متخصصان …