طراح پلی‌استشن ۶ مشخص شد؛ محصولی جدید در راه است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

طبق اعلام سونی، پلی‌استیشن ۵ پرو یا اسلیم احتمالاً در آوریل ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد. این محصول درمقایسه‌با پلی‌استیشن ۵ کنونی از تراشه‌ی قدرتمندتر و سیستم‌ خنک‌کننده‌ی جدیدتری بهره خواهد برد.

در برخی از گزارش‌ها، گفته شده است این کنسول بازی از سیستم خنک‌کننده‌ی مایع استفاده خواهد کرد تا بتواند توجه خریداران را بیشتر به خود جلب کند؛ قابلیتی که نمونه‌ی آن را بیشتر در رایانه‌های شخصی گیمینگ مشاهده کرده‌ایم.

بدین‌ترتیب، می‌توان نتیجه گرفت کنسول بعدی سونی به پردازنده‌ی ارتقایافته‌ی AMD مجهز خواهد شد و استفاده از خنک‌کننده‌ی مایع می‌تواند تغییراتی در طراحی آن به‌ارمغان بیاورد.

با‌توجه‌به سابقه‌ی سونی در عرضه‌ی پلی‌استیشن ۴ پرو، این شرکت باید دقت بسیار زیادی در نسخه‌ی پرو پلی‌استیشن ۵ به‌خرج دهد تا از بروز هرگونه اشتباه جلوگیری کند.

تام هندرسون می‌گوید همه‌ی گزارش‌های مربوط به پلی‌استیشن ۵ پرو یا اسلیم واقعیت ندارند. او ادعا می‌کند جدیدترین مدل این کنسول با عنوان نسل دوم PS5 عرضه خواهد شد.

هندرسون اعتقاد دارد سونی تمرکز زیادی روی نسخه‌های جدید پلی‌استیشن ۵ نخواهد کرد تا هزینه‌های تولید را کاهش دهد. او قبلاً گفته بود نسخه‌ی جدید کنسول مذکور اواسط سال ۲۰۲۳ با ارتقای چشمگیری مواجه و احتمالاً تا ماه سپتامبر روانه‌ی بازار خواهد شد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

با نوکیا، از زمین تا ماه!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از مدیران نوکیا …