سایت های دانلود زیر نویس فارسی و انگلیسی؛ ۱۰ سایت دانلود زیرنویس

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

زیرنویس‌های CC دارای توضیحات کامل از تمام اصوات شنیده شده در فیلم نظیر دویدن، صدای بستن در، صدای باد، آواز خواندن و… می‌شود که برای یک فرد ناشنوا یا کم‌شنوا تماشای فیلم را ملموس‌تر می‌کند. چنین توضیحاتی اغلب بین دو قلاب [] نوشته می‌شوند تا در زمان خوانش متمایز از گفتگوها باشند.

گذشته از این، ممکن است در مکانی باشید که امکان تماشای فیلم یا ویدئو با صدا وجود ندارد یا محیط شلوغی باشد که تشخیص گفتگوهای درون فیلم غیر ممکن به‌نظر برسد؛ بنابراین، دانلود زیرنویس فیلم به شما کمک می‌کند تا از دیدن فیلم لذت ببرید و بیشتر در جریان فیلم قرار بگیرید.

از دیگر علت‌های تماشای فیلم با زیرنویس، به‌عنوان روش‌های کمک آموزشی برای یادگیری زبان جدید است که البته نکات خاص خود را دارد و بدون مشورت با مدرس زبان احتمالاً مناسب تمام سطوح زبانی نباشد. به‌هرحال، تماشای فیلم با زبان اصلی و با کمک زیرنویس مزیت‌های زیادی دارد.

عده‌ای دیگر شاید بر این عقیده باشند که صدای دوبله بیننده را از اتمسفر فیلم دور می‌کند و آنچنان که باید امکان ورود به دنیای فیلم را فراهم نمی‌کند. بنابراین ترجیحشان این است که زیرنویس دانلود کنند و فیلم یا سریال را با صدا و زبان اصلی تماشا کنند.

انواع زیرنویس

به‌طور کلی دو مدل زیرنویس وجود دارد که عبارتند ‌از: سافت‌ساب (Softsub) و هاردساب (Hardsub). زیرنویس‌های سافت ساب به زیرنویسی گفته می‌شود که به‌صورت فایل جداگانه غالباً با فرمت .srt امکان دانلود دارد و می‌توان در حین پخش فیلم در برنامه‌هایی نظیر VLC یا KM Player آن را به فیلم اضافه کرد.

البته، ممکن است حین پخش با مشکل زیرنویس فارسی در VLC و KM Player مواجه شوید که راه‌حل‌های خاص خود را دارد؛ اما همچنان امکان دانلود زیرنویس فارسی و انگلیسی در برنامه VLC یکی از ساده‌ترین راه‌های موجود به‌حساب می‌آید.

با‌این حال، زیرنویس هاردساب، دارای فایل جداگانه نیست و به‌زیرنویس چسبیده در بین عموم مردم شناخته می‌شود. این نوع زیرنویس‌ها روی فایل فیلم قرار دارند و نیاز به دانلود زیرنویس جداگانه ندارد. اگر فایل زیرنویس را دانلود کرده‌اید می‌توانید با کمک آموزش تصویری چسباندن زیرنویس به فیلم در گوشی اندروید زیرنویس هاردساب خود را تهیه کنید.

بهترین سایت های دانلود زیرنویس فارسی و انگلیسی

پلتفرم‌های مختلفی برای دانلود زیرنویس فیلم وجود دارند و در این مقاله قصد داریم چند مورد از بهترین سایت‌های دانلود زیرنویس فارسی و انگلیسی را معرفی کنیم.

۱- وب‌سایت Subscene

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ایراد امنیتی در ویرایش تصاویر گوشی‌های پیکسل گوگل

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، براساس کشف متخصصان …