همزمان با نیم‌میلیاردی شدن کاربران اسپاتیفای، نسخه جدید این اپلیکیشن رونمایی شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

ازاین‌پس هرگاه اسپاتیفای را باز کنید، در بخش بالایی صفحه فهرست آلبوم‌ها و پلی‌لیست‌ها را مشاهده خواهید کرد، اما ممکن است در پایین این بخش، یک پادکست ویدیویی را ببینید که به‌صورت خودکار پخش می‌شود. با یک ضربه روی پادکست، وارد آن می‌شوید.

اسپاتیفای می‌گوید گاهی اوقات در زیر پلی‌لیست‌ها، تصویری بزرگ مشابه اینستاگرام نشان داده می‌شود که جزئیات اضافه‌ای درباره‌ی پلی‌لیست‌هایی که کاربر ممکن است به آن‌ها علاقه داشته باشد، در خود دارد.

در بخش بالایی اپلیکیشن اسپاتیفای اگر روی گزینه‌ی Music یا Podcasts & Shows ضربه بزنید، وارد فید جدیدی می‌شوید که از اسکرول عمودی پشتیبانی می‌کند. این فید بیشتر از آنکه شبیه اسپاتیفای باشد، ما را یاد اینستاگرام و تیک تاک می‌اندازد. در فید موردبحث می‌توانید تعداد بی‌انتهایی از محتوای صوتی را ببینید و در صورت تمایل، آن‌ها را ذخیره کنید.

نسخه‌ی جدید اپلیکیشن اسپاتیفای بسیاری از محتواها را به‌صورت خودکار پخش می‌کند و در اکثر مواقع بدون ورود به صفحه‌ی هر موسیقی یا فایل ویدیویی، می‌توانید پیش‌نمایشی از آن را ببینید. سیستم اسکرول عمودی تمام‌صفحه در همه‌جای اسپاتیفای جدید به چشم می‌خورد.

پلی‌لیست‌ها همواره تنها جایی در اسپاتیفای بوده‌اند که از طریق آن‌ها می‌توانید موسیقی‌های جدید را کشف کنید، اما در نسخه‌ی جدید، روش‌های بیشتری برای کشف محتوای جدید وجود دارد. اسپاتیفای روی الگوریتم پیشنهاد محتوا تمرکز ویژه‌ای کرده است، خصوصا وقتی بحث به پادکست‌ها می‌رسد.

مورد دیگری که در نسخه‌ی جدید اسپاتیفای جلب‌توجه می‌کند، شخصی‌سازی بیشتر به‌لطف هوش مصنوعی است. قابلیت Smart Shuffle به‌طور موقت موسیقی‌های جدیدی به پلی‌لیست‌های فعلی اضافه می‌کند. این موسیقی‌ها را الگوریتم نرم‌افزاری بر اساس سلیقه‌ی شما انتخاب می‌کند.

در همین حین که نسخه‌ی جدید اسپاتیفای رونمایی شده است، رویترز از عبور کاربران ماهانه‌ی این سرویس از مرز نیم میلیارد نفر خبر می‌دهد. به گفته‌ی این خبرگزاری، تعداد هنرمندانی که درآمدشان از یک میلیون دلار رد شده در پنج سال اخیر دو برابر افزایش یافته است. این گفته برای هنرمندانی که بیش از ۱۰٬۰۰۰ دلار درآمد دارند نیز صدق می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

چت بات بینگ مایکروسافت به‌زودی تبلیغات بیشتری نمایش خواهد داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، مایکروسافت تائید کرده است …