چه می‌شد اگر استیو جابز به‌جای بیل گیتس بنیان‌گذار مایکروسافت بود؟

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

بینگ در پاسخ به سؤال ما گفت که هیچ جواب قاطعانه‌ای نمی‌توان مطرح کرد. بینگ با بررسی اینترنت، از طریق اطلاعاتی که درباره‌ی مایکروسافت و استیو جابز پیدا کرد، سعی کرد به سؤال ما پاسخ دهد.

استیو جابز یکی از بنیان‌گذاران اپل و جزو شاخص‌ترین افراد صنعت فناوری است. جابز مدت‌ها مدیرعامل اپل بود، تا این‌که در سال ۲۰۱۱ پس از یک دهه مبارزه با سرطان پانکراس، در سن ۵۶ سالگی از دنیا رفت.

چت‌بات بینگ در ابتدا جزئیاتی دقیق درباره‌ی مایکروسافت و استیو جابز ارائه داد؛ ازجمله حوزه‌های کاری مایکروسافت و رویکردهای استیو جابز در مدیریت اپل.

بینگ سپس گفت که اگر استیو جابز بنیان‌گذار مایکروسافت بود، این شرکت بیشتر از قابلیت‌های فنی، روی طراحی و تجربه‌ی کاربری تمرکز می‌کرد.

به عقیده‌ی بینگ، مایکروسافت در صورت رهبری توسط استیو جابز، کمتر روی وابستگی به تولیدکنندگان متفرقه تمرکز می‌کرد و محصولاتی می‌ساخت که سخت‌افزار و نرم‌افزار آن‌ها بیشتر از حالت فعلی با هم یکپارچه می‌شدند. بینگ می‌گوید در آن شرایط مایکروسافت نوآورتر و خطرپذیرتر می‌شد.

بینگ می‌گوید که استیو جابز می‌توانست باعث شود که مایکروسافت با چالش‌های حقوقی و جنجال‌های بیشتری دست‌و‌پنجه نرم کند. این چت‌بات در انتها گفت: «ممکن بود مایکروسافت فرهنگ سازمانی و ارزش‌های متفاوتی نسبت‌به آنچه که امروز دارد، داشته باشد.»

بینگ می‌گوید موارد یادشده صرفاً چند سناریوی احتمالی هستند و عوامل بسیار بیشتری باید در نظر گرفته شوند: «در نهایت، هرگز نخواهیم فهمید که اگر استیو جابز بنیان‌گذار مایکروسافت بود، این شرکت امروز چه وضعیتی داشت.»

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

نتفلیکس به شما اجازه خواهد داد از آیفون برای کنترل بازی ها روی تلویزیون استفاده کنید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، بلومبرگ گزارش داده است …