استفاده از ChatGPT در خودروهای جنرال موتورز

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

«اسکات میلر»، معاون جنرال موتورز، به رویترز گفت که این چت‌بات می‌تواند برای دسترسی به اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از ویژگی‌های خودرو که معمولاً در دفترچه راهنما یافت می‌شود، برخی عملکردهای برنامه و یا ادغام برنامه‌ها از یک تقویم مورد استفاده قرار بگیرد. برخلاف ChatGPT که از طریق صفحه‌کلید با آن ارتباط برقرار می‌کنید، در گزارش Semafor توضیح داده شده است که جنرال موتورز قصد دارد صدای هوش مصنوعی داخل خودرو را فعال کرده و از سرویس ابری Azure مایکروسافت استفاده کند.

سخنگوی جنرال موتورز در مورد این تلاش گفت:

«این تغییر فقط در مورد یک قابلیت مانند تکامل دستورات صوتی نیست، بلکه به این معنی است که مشتریان می‌توانند انتظار داشته باشند که خودروی آینده آن‌ها درمجموع از فناوری‌های نوظهور تواناتر و تازه‌تری استفاده کند.»

کاربردهای ChatGPT برای خودروهای جنرال موتورز

خودروهایی که در آینده با این ویژگی عرضه می‌شوند، می‌توانند به مالکان خود توضیح دهد که درصورت پنچرشدن لاستیک، چگونه آن را عوض کنند یا می‌توان از هوش مصنوعی سؤال کرد که چراغ چشمک‌زن روی داشبورد چه معنایی دارد. ظاهراً همچنین می‌تواند قرارهای مربوط به تعمیرگاه خودرو را رزرو کند. برای افرادی که با جنرال موتورز آشنایی ندارند، این شرکت خودروسازی برندهایی ازجمله شورولت، کادیلاک، بیوک و جی‌ام‌سی را در اختیار دارد.

یکی از جزئیات مهمی که جنرال موتورز هنوز به آن اشاره‌ای نکرده، این است که نام سیستم هوش مصنوعی خود را چه خواهد گذاشت. اما احتمالاً در آینده اطلاعات بیشتری در این رابطه منتشر خواهد شد.

هوش مصنوعی ChatGPT در چند وقت گذشته مورد‌توجه بسیاری از شرکت‌های بزرگ سراسر جهان قرار گرفته و مایکروسافت با اضافه‌کردن آن به موتور جستجو بینگ، تصمیمی انقلابی گرفته است.

 

منبع: دیجیاتو

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

ایراد امنیتی در ویرایش تصاویر گوشی‌های پیکسل گوگل

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، براساس کشف متخصصان …