AMD قدرت پردازشی و معماری بهینه پردازنده لپ تاپی ۷۹۴۵HX را به رخ اینتل کشید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

پردازنده‌ی ۷۹۴۵HX در نهایت موفق شد به‌طور میانگین ۱۰ درصد بهتر از ۱۳۹۵۰HX عمل کند. پس از بررسی دقیق بنچمارک متوجه می‌شوید که ۷۹۴۵HX در تمامی بازی‌ها بهتر از ۱۳۹۵۰HX نبوده است.

بهترین عملکرد پردازنده‌ی ۷۹۴۵HX در بازی Rainbow Six Siege دیده شد، جایی که تراشه‌ی ای ام دی توانست با اختلاف ۴۵ درصد ۱۳۹۵۰HX را شکست دهد. تراشه‌ی موردبحث ای ام دی که مبتنی‌بر معماری Zen 4 است در بازی‌های Dirt 5 و Civilization VI و Cyberpunk 2077 و Warhammer: DOW III نیز درخشان ظاهر شد (با تفاوت ۳۰ درصد و بیشتر).

در چهار بازی، اختلاف عملکرد ۷۹۴۵HX و ۱۳۹۵۰HX تنها یک درصد بود. در همین حین پردازنده‌ی نسل ۱۳ اینتل موفق شد در بازی‌های Far Cry 6 و Red Dead Redemption 2 با اختلاف دو تا چهار درصد ۷۹۴۵HX را شکست دهد.

مشخصات فنی دو تراشه ممکن است در نگاه اول شما را سردرگم‌ کنند. Ryzen 9 7945HX مجهزبه ۱۶ هسته و ۳۲ ترد است، اما Core i9-13950HX با ۲۴ هسته‌، روی کاغذ پردازنده‌ی قدرت‌مندتری است. در توضیح باید گفت که ۱۳۹۵۰HX برخلاف تراشه‌ی ای ام دی از معماری ترکیبی استفاده می‌کند؛ این پردازنده صرفاً هشت هسته‌ی پرقدرت دارد و بقیه‌ی هسته‌هایش از نوع کم‌مصرف هستند. ۱۳۹۵۰HX در هسته‌های پرقدرت به فرکانس بوست ۵٫۵ گیگاهرتز دست پیدا می‌کند، اما فرکانس بوست Ryzen 9 7945HX برابربا ۵٫۴ گیگاهرتز است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

تعداد فالوورهای ایلان ماسک در توییتر رکورد زد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، ایلان ماسک در توییتر …