رایج‌ترین مشکلات گوشی‌های ردمی و روش رفع آن‌ها

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ،

۳. گوشی خود را با دکمه‌ی پاور آن ری‌استارت کرده و GPS را مجدداً راه‌اندازی کنید.

۴. گاهی‌اوقات، قاب محافظ گوشی شما می‌تواند دریافت سیگنال GPS را مختل کند و بنابراین درصورت ادامه یافتن مشکل می‌توانید قاب آن را بردارید.

۵. برای حل مشکل GPS در گوشی ردمی خود می‌توانید از گزینه‌ی بازنشانی به تظیمات کارخانه (Factory Reset) استفاده کنید. البته پیش‌از اقدام به انجام این‌کار از همه‌ی داده‌های خود نسخه‌ی پشتیبانی تهیه کنید زیرا بازنشانی کارخانه همه‌ی اطلاعات ذخیره‌شده روی دستگاه را به‌طور کامل پاک خواهد کرد. برای ریست کارخانه‌ای روی گوشی ردمی خود به مسیر settings > backup and reset > Factory reset بروید.

۲. رفع مشکل گرمای بیش‌از حد در گوشی‌های ردمی

مشکل داغ‌شدن بیش‌از حد در گوشی‌های هوشمند، موضوع تازه‌ای نیست و از آن‌جا که در این مطلب تمرکز ما روی گوشی‌های ردمی است باید اشاره کنیم این مورد بیشتر در مدل‌های قدیمی برند چینی دیده می‌شود. ازجمله دستگاه‌هایی که گزارش‌های زیادی درمورد مشکل داغ‌شدن بیش‌از حد آن‌ها منتشر شده است می‌توان به ردمی نوت ۵ پرو و ردمی نوت ۷ پرو اشاره کرد زیرا این محصولات از تراشه‌های قدیمی‌تر اسنپدراگون بهره می‌برند و به‌همین دلیل مشکل داغ شدن زیاد در آن‌ها بیشتر رخ می‌دهد.

با انجام دادن اقدامات زیر می‌توانید تا حدود زیادی از مشکل داغ‌شدن گوشی ردمی خود جلوگیری کنید:

۱. بیش‌از ۴۰ دقیقه با گوشی خود تماس ممتد برقرار نکنید.

۲ بازی‌های گرافیکی سنگین مثل PubG را به‌طور مداوم به‌مدت بیش‌از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه اجرا نکنید. بهتر است پس‌از هر نیم ساعت کمی استراحت کرده و بازی را دوباره ادامه دهید.

۳. از چند برنامه به‌طور همزمان استفاده نکنید زیرا انجام کارهای چندوظیفه‌ای باعث می‌شود گوشی شما سریعاً گرم شود.

۴. از تماشای مداوم فیلم یا گوش دادن به موسیقی بیش‌از ۴۰ دقیقه خودداری کنید.

۵. سعی کنید به‌طور مداوم با گوشی خود فیلم و عکس نگیرید و به‌خصوص فیلم‌برداری در روزهای گرم و آفتابی می‌تواند باعث داغ شدن بیش‌از حد دستگاه شما شود.

به‌خاطر سپردن نکات فوق احتمالاً ساده‌ترین راهکار برای رفع مشکل داغ‌شدن گوشی‌های هوشمند ردمی نیست و می‌توانید از راهکارهای زیر نیز برای حل مشکل استفاده کنید.

۱. قاب محافظ را از گوشی ردمی خود جدا کنید. این اقدام می‌تواند از گرم شدن بیش‌از حد گوشی جلوگیری کند. اگر برچسب یا پوسته‌ای روی قاب پشتی دستگاه خود نصب کرده‌اید نیز بهتر است آن‌ها را بردارید.

۲. همه‌ی برنامه‌های ناخواسته‌ای که درحال‌حاضر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را ببندید.

۳. گوشی را با مراجعه به مسیر Settings > About phone > System Update به‌روز نگه دارید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.

درباره ی امیر

مطلب پیشنهادی

با نوکیا، از زمین تا ماه!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله عصر اطلاعات ، یکی از مدیران نوکیا …