حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

اخراج مدیرعامل OpenAI در تولد یک‌سالگی ChatGPT

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

با اخراج‌ سم آلتمن، قرار است میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI، موقتا در جایگاه مدیرعامل این شرکت قرار بگیرد. این تغییر از همین امروز اعمال می‌شود. OpenAI می‌گوید که جست‌و‌جو برای مدیرعامل بعدی را شروع خواهد کرد.

بر اساس ادعای منابع آگاه، هیچ‌یک از کارمندان OpenAI تا قبل از انتشار بیانیه‌ی مطبوعاتی این شرکت از اخراج‌شدن سم آلتمن خبر نداشتند.

اخراج‌شدن سم آلتمن شوک بزرگی به طرفداران OpenAI و دنبال‌کنندگان صنعت هوش مصنوعی وارد می‌کند. او از زمان محبوبیت انفجاری ChatGPT، به چهره‌ی OpenAI و یکی از مدیران سرشناس حوزه‌ی هوش مصنوعی تبدیل شده بود.

آلتمن هفته‌ی گذشته اولین کنفرانس توسعه‌دهندگان OpenAI را برگزار کرد؛ کنفرانسی که محفل رونمایی سرویس‌هایی هیجان‌انگیز ازجمله ابزاری برای ساخت نسخه‌های اختصاصی ChatGPT بود. آلتمن همچنین پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته در اجلاس سازمان همکاری‌های اقتصادی آسیا-پاسفیک (APEC) سخنرانی کرد.

مایکروسافت که میلیاردها دلار در OpenAI سرمایه‌گذاری کرده است، در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید که به همکاری با این شرکت ادامه خواهد داد: «ما همکاری بلندمدتی با OpenAI داریم و در همین‌حین که نسل بعد هوش مصنوعی را در دسترس مشتریان‌مان قرار می‌دهیم، مایکروسافت به میرا و تیمش متعهد می‌ماند.»

سم آلتمن هم‌بنیان‌گذار OpenAI است و در ابتدا به‌همراه ایلان ماسک یکی از رؤسای هیئت‌مدیره‌ی این شرکت بود. ماسک در سال ۲۰۱۸ از OpenAI جدا شد تا روی تسلا متمرکز شود؛ او حالا شرکتی اختصاصی به نام x.AI دارد.

OpenAI در بیانیه‌ی جدیدش گفته است که گرگ بروکمن، هم‌بنیان‌گذار، دیگر به‌عنوان رئیس هیئت‌مدیره شناخته نمی‌شود؛ البته بروکمن همچنان به فعالیت در OpenAI ادامه خواهد داد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.