خبر تازه دردسر برای گوشی‌ساز بزرگ چین؛ دو مدیر ارشد دستگیر شدند آذرماه

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز در آذرماه ۱۴۰۲

دو کارمند ارشد شرکت چینی تولیدکننده‌ی گوشی ویوو در هند دستگیر شده‌اند. این اقدام در پی دستگیری چهار مدیر اجرایی شعبه‌ی هند ویوو ازجمله تبعه‌ای چینی به‌اتهام پول‌شویی صورت گرفته است.

به‌گفته‌ی منبعی آگاه، ویوو می‌خواهد این دستگیری‌ها را به‌صورت قانونی پیگیری کند. این شرکت اعلام کرد که از اقدام اخیر مقام‌های هند بسیار نگران است.

به‌گزارش رویترز، اداره‌ی جرایم مالی هند که مسئولیت این اقدامات را برعهده داشته، هنوز بیانیه‌ی رسمی صادر نکرده است. این دستگیری‌ها نشانه‌ی دیگری از افزایش بازرسی از کسب‌و‌کارهای چینی در هند از سال ۲۰۲۰ است.

ویوو می‌گوید دستگیری‌های اخیر نشان‌دهنده‌ی ادامه‌ی آزار و اذیت و ایجاد فضایی ناامن در چشم‌انداز صنعت است. افراد دستگیرشده روز شنبه در دادگاهی در دهلی احضار و سپس به بازداشتگاه فرستاده شدند. به‌گفته‌ی منابع داخلی که نامی از آن‌ها برده نشده است، این افراد مجدداً در =۲۶ دسامبر (۵ دی) در دادگاه حاضر خواهند شد.

چین و هند از زمان درگیری مرزی در سال ۲۰۲۰، مدتی است که رابطه‌ای شکننده دارند. هند نظارت بر کسب‌وکارها و سرمایه‌گذاری‌های چین را افزایش داده است و پیش‌از‌این نیز چندین نفر را دستگیر کرده بود.

اتهام‌های مدیران ویوو هنوز مشخص نیست. همچنین، در‌حال‌حاضر نمی‌توان ملیت افراد دستگیرشده را مشخص کرد. به‌علاوه، معلوم نیست که آیا ویوو نماینده‌ی قانونی این دو مقام ارشد را در دادگاه معرفی کرده است یا خیر.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.