حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

بازیابی شماره‌های حذف شده در سایت گوگل کانتکت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

همراه اول

رسانه تک تایمز – گوگل قابلیت بازیابی شماره‌های حذف شده را در وب‌سایت گوگل کانتکت فعال کرده است تا کاربران بتوانند شماره تماس‌های حذف شده خود را به مدت 30 روز از این وب‌سایت بازیابی کنند. 

برای بسیاری از افراد این اتفاق افتاده است که شماره‌ای را از لیست مخاطبان خود حذف کرده‌اند و بعد پشیمان شده‌اند یا به آن نیاز پیدا کرده‌اند. اپلیکیشن‌هایی مانند گالری، یک سطل زباله دارند که  وقتی یک ویدیو یا عکس را پاک می‌کنید به این سطل زباله منتقل می‌شوند و اگر پشیمان شوید می‌توانید دوباره آن‌ها را برگردانید. اما چنین امکانی برای شماره تماس های پاک شده وجود ندارد. 

اکنون شرکت گوگی ویژگی را به گوگل کانتکت (Google Contact) خود اضافه کرده است که Trash نام دارد و دقیقا مانند سطل زباله گالری شما عمل می‌کند. اگر شما از اپلیکیشن گوگل کانتکت روی گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید، دیگر نگران پاک شدن شماره تماس‌های خود نباشید. اگر شماره تماسی را در این اپلیکیشن حذف کنید، تا 30 روز داخل سطل زباله قرار می‌گیرند و می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید. 

نکته مهم این است که شما فقط می‌توانید بازیابی شماره‌های حذف شده خود را از طریق وب‌سایت گوگل کانتکت انجام دهید؛ اما مهم نیست که شماره تماس از اپلیکیشن یا وب‌سایت حذف شده باشد. 

این ویژگی را باید از قسمت «Other Contacts» در وب‌سایت گوگل کانتکت پیدا کنید. در این قسمت شماره تماس‌های حذف شده با تاریخ و ساعت حذف شدن وجود دارند. اگر چنین قسمتی برای شما وجود ندارد، به معنای آن است که هنوز برای شما فعال نشده و باید بعدا دوباره چک کنید. 

گوگل اعلام کرده است که این قابلیت ظرف چند هفته آینده برای تمام مشتریان G Suite و حساب‌های شخصی گوگل فراهم خواهد شد. همچنین در آینده این ویژگی برای اپلیکیشن گوگل کانتکت روی گوشی‌های هوشمند نیز فعال خواهد شد. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر