رئیس‌جمهور از احتمال ابتلای ۵۵ تا۶۰ میلیون ایرانی به ویروس کرونا خبر داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

رئیس جمهور امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد که تاکنون ۲۵میلیون ایرانی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و تخمین زده می‌شود که ۳۵ میلیون نفر دیگر هم در معرض ابتلا باشند.
حسن روحانی با استناد به آمار ارائه‌شده در گزارش وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد که تابه‌حال حدود ۱۴هزار نفر در کشور جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست‌ داده‌اند و طی ۱۵۰ روز گذشته نیز بیش از ۲۰۰ هزار نفر در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند. وی اذعان کرد که براساس برآورد وزارت بهداشت، ۳۰ الی ۳۵ میلیون ایرانی دیگر نیز در‌معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند.

بنا به گفته‌ی رئیس‌جمهور، از هر یک‌هزار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ ممکن است نیمی از آن‌ها هیچ علائمی را تجربه نکنند، حدود ۳۵۰ نفر علائم خفیف داشته باشند و تنها ۱۵۰نفر نیاز به بستری‌شدن پیدا کنند. طبق صحبت‌های رئیس‌جمهور روحانی لازم است برای جمعیتی چند ۱۰ میلیونی امکانات موردنظر فراهم شده و آمادگی لازم از سوی نظام درمان و سلامت ایجاد شود.

رئیس‌جمهور دلیل وقوع چند موج گسترده‌ی شیوع کرونا در ماه‌های اسفند، فروردین و اواخر خرداد را، حضور مسافرانی از شهر ووهان چین به قم و گیلان و پس از آن، شرکت‌کردن مردم در مراسم‌های مختلف اعلام کرد. وی گفت درواقع موج‌های بعدی شیوع کرونا، محصول ریختن ترس مردم و بازگشت به زندگی روزمره بدون درنظرگرفتن نکات بهداشتی بود.

رئیس جمهور در ادامه اضافه ‌کرد که درحال‌حاضر ۵ داروی مؤثر برای ویروس کرونا دراختیار ایران قرار گرفته‌ است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر