شیائومی قابلیت ضربه به پشت را به MIUI 12 اضافه می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در  اعماق کد نسخه بتای رابط کاربری MIUI 12، توسعه‌دهندگان توانسته‌اند قابلیت ضربه به پشت (Back Tap) را مشاهده کنند. این قابلیت با iOS 14 معرفی شد و گزارش‌ها حاکی از آن است که گوگل نیز آن را برای گوشی‌های پیکسل خود در نظر گرفته است. حال قرار است شیائومی پا را یک قدم فراتر بگذارد.

Xiaomi rear panel tap gestures UI from XDA Developers 400x300 - شیائومی قابلیت ضربه به پشت را به MIUI 12 اضافه می‌کندهمان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید علاوه بر ویژگی ضربه دوتایی، یک گزینه ضربه سه‌تایی نیز تعبیه شده است. لیست کارهای قابل‌ انجام گسترش یافته است و کاربر می‌تواند کارهایی مانند باز کردن مرکز کنترل، نوار اعلان‌ها، باز کردن اپلیکیشن دوربین و یا گرفتن اسکرین‌شات را با زدن دو یا سه ضربه به پشت دستگاه انجام دهد.

علاوه بر موارد فوق، شما می‌توانید با استفاده از قابلیت یادشده صفحه‌نمایش را خاموش کنید، اپلیکیشن در جریان را ببندید، صفحه‌نمایش را دوتایی کنید و یا وارد منوی اپلیکیشنی بشوید که در حال استفاده از آن هستید.

این قابلیت بسیار مفید است، اما زمان خواهد برد تا این ویژگی برای تمام دستگاه‌های شیائومی منتشر شود که آن هم مشروط به دریافت MIUI 12 می‌شود. ما هنوز نمی‌دانیم که این اتفاق کی رخ خواهد داد، اما استفاده از این قابلیت بسیار جالب خواهد بود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن