فیس‌بوک ۱۱۸ میلیون دلار مالیات عقب‌افتاده دارد!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ، n00062107 b - فیس‌بوک ۱۱۸ میلیون دلار مالیات عقب‌افتاده دارد!


فیس‌بوک پس از حسابرسی ۱۰ساله حساب‌هایش توسط مقامات مالیاتی فرانسه، توافق کرده ۱۱۸ میلیون دلار مالیات‌های عقب افتاده را همراه جریمه پرداخت کند.

به گزارش تک تایمز از مهر، فرانسه در حال حاضر به شدت تلاش دارد قوانین مالیات‌های بین المللی برای شرکت‌های دیجیتال مانند فیس‌بوک، گوگل، اپل و آمازون را تغییر دهد و در همین راستا اعلام کرده این شرکت‌ها با وجود فروش انبوه سرویس و محصول، مالیات اندکی داخل کشور می‌پردازند.

قانون بین‌المللی فعلی در خصوص مالیات به شرکت‌ها اجازه می‌دهد درآمد فروش محصولات و سرویس‌های خود در بازارهای محلی اروپا را به شیوه‌ای غیر مستقیم جابه جا کنند و مالیاتی برای آن نپردازند. درهمین راستا برخی از شرکت های فناوری از جمله فیس‌بوک دفاتر بین‌المللی در کشورهایی مانند ایرلند تاسیس کرده‌اند که مالیات شرکتی در آنجا اندک است.

به گفته سخنگوی فیس‌بوک مقامات مالیاتی در فرانسه حساب‌های این شرکت بین بازه ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ میلادی را بررسی کردند  که در نتیجه آن توافق شد شاخه سرویس‌های شرکت در فرانسه مبلغ ۱۰۶ میلیون یورو پرداخت کند. علاوه برآن این شرکت جریمه‌ای نیز برای مالیات‌های پرداخت نشده به دولت فرانسه می پردازد.

 این شرکت تصمیم گرفته از ۲۰۱۸ میلادی درآمد تبلیغاتی خود در فرانسه را  در حساب‌های سالانه خود ضمیمه کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن