پسوردهایی که کار را برای هکرها راحت‌تر می‌کند!

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


گذرواژه نقشی حیاتی در امنیت حساب شما دارد، به راحتی می‌توان آن را فراموش کرد، اما حدس رمز ورود برای مهاجم راحت و ساده می‌باشد.

به گزارش تک تایمز از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا،‌ براساس تجزیه و تحلیل مرکز ملی امنیت سایبری انگلستان، کاربران رمز عبور “۱۲۳۴۵۶” را تا کنون ۲۳ میلیون بار و در کنار آن ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ تاکنون ۷ میلیون بار  برای حساب‌های مختلف خود استفاده کرده اند که توسط هکرها هک شده‌اند. رمزهای عبور مانند qwerty و ۱۱۱۱۱۱۱ معمولاً از رمزهای عبوری است که کاربران برای چندین حساب استفاده می کنند. بیش از ۷۰٪ کاربران برای امنیت تلفن های هوشمند و رایانه های خود از PIN و رمز عبور استفاده می‌کنند.

اگر رمز عبور ضعیفی دارید، این یک کار بسیار ساده برای هکرها است، تا به راحتی با تکنیک‌های مختلف به حساب شما دسترسی پیدا کنند.

بدترین رمزهای عبور استفاده شده عبارتند از “۱۲۳۴۵۶” و “password” می‌باشد. یک رمز ورود قوی باید حداقل شش حرف داشته باشد که شامل ترکیبی از حروف بزرگ، کوچک، نمادها و اعداد باشد. درصورت استفاده از کلمات عبور سخت در اولین قدم حدس زدن را برای هکرها محکم برداشته اید. ما توصیه می کنیم سه کلمه تصادفی اما به یاد ماندنی را ترکیب کنید.

نکاتی برای ایمن ماندن از حملات هکرها

– از یک رمز عبور پیچیده استفاده کنید و سیاست رمز عبور قوی را اعمال کنید.

– گذرواژه را مرتباً بررسی کنید. 

– از احراز هویت دو عاملی برای سایت‌های حیاتی مانند مدیریت حساب و ایمیل استفاده کنید. 

– از بی‌نظیر بودن کلمه عبور اطمینان حاصل کنید.

– رمز ورود پیش فرض شرکت های سازنده تجهیزات را حتما تغییر دهید.

 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن