امنی ویژن OV64A ؛ نخستین سنسور دوربین ۶۴ مگاپیکسلی ۱.۰ میکرونی جهان

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – کمپانی امنی ویژن از سنسور جدید خود به نام OV64A رونمایی کرده که قادر به ثبت تصاویر ۶۴ مگاپیکسلی با پیکسل هایی در اندازه ۱ میکرون است.

نام امنی ویژن در کنار سامسونگ و سونی به عنوان سازنده سنسور تصویری می درخشد. این کمپانی به تازگی OV64A را به عنوان آپدیت مورد انتظار در ماژول های ۶۴ مگاپیکلسی عرضه کرده است.

ظاهرا سازندگان هوشی های هوشمند روی کاربرد سنسورهای بزرگ تر متمرکز شده اند، چرا که با توجه به گزارش های اخیر، فروش سنسورهای تصویری ۵۰ مگاپیکسلی و بیشتر در سال ۲۰۲۱ از ۳۲۲ میلیون واحد بیشتر خواهد شد. امنی ویژن نیز قصد دارد که با عرضه OV64A سهمی را در این بازار به خود اختصاص دهد. امنی ویژن OV64A یک سنسور XMOS با پیکسل های ۱ میکرونی است. این حسگر در مدت کوتاهی پس از عرضه OV64B معرفی شد که نسختین سنسور ۰.۷ میکرونی در جهان به شمار می آید. امنی ویژن اعلام کرده که نسخه جدید موجب بهبود قابلیت ها، از جمله عکس برداری در شرایط کم نور می شود.

ماژول جدید به وسیله جدیدترین نوآوری امنی ویژن، یعنی فناوری PureCelPlus-s و همچنین فیلتر رنگ ۴ سلولی (۴C) ساخته شده است، که تصویر ثابت ۶۴ مگاپیکسلی و ویدیوی ۸K را توجیه می کند. این مشخصات جدید با استفاده از فناوری ۴ سلولی Half-Shield Stage Recognition امکان تنظیم خودکار سریع (AF) را فراهم می آورند.

سنسور OV64A دارای ابعاد ۱.۳۴/۱ اینچی است، حال آنکه سنسور OV64B از نوع ۱.۲ اینچی بوده و مدل های دیگر، مثل IMX686 سونی و GW1 ایزوبرایت سامسونگ در ابعاد ۱.۷۲/۱ اینچی ساخته شده اند.  

محصول جدید امنی ویژن قادر به ترکیب پیکسل ها تولید تصاویر ۱۶ مگاپیکسلی با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه، و همچنین فیلم برداری ۸k با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه، فیلم برداری ۴K و ۲K با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه، و ۱۰۸۰p و ۷۲۰p به ترتیب با نره ۲۴۰ و ۴۸۰ فریم بر ثانیه است.

از طرف دیگر، سنسور امنی ویژن OV64A همانند نمونه اولیه خود، فاقد تثبیت کننده تصویر نوری (OIS) است. این کمپانی توضیح داده که واحدهای آزمایشی OV64A در حال حاضر در اختیار OEMهای گوشی های همراه قرار گرفته اند. با این حال، تولید این حسگرها در مقیاس بالا در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ میسر می شود.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن