۴۹.۷ میلیون گوشی هوشمند ۵G در سومین فصل ۲۰۲۰ وارد بازار چین شده‌اند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – طبق گزارش IDC، در سومین فصل سال ۲۰۲۰ تعداد ۸۴.۸ میلیون واحد گوشی هوشمند از برندهای مختلف به بازار چین عرضه شده‌اند که ۴۹.۷ میلیون عدد از آن‌ها، گوشی هوشمند ۵G بوده‌اند. 

هفته گذشته، Counterpoint Research گزارش خود را درباره بازار تلفن های هوشمند چین در سومین فصل سال ۲۰۲۰ منتشر کرد. اکنون شرکت بین‌المللی داده IDC گزارش خود را منتشر کرده است. طبق گزارش این شرکت، ۸۴.۸ میلیون واحد گوشی هوشمند از برندهای مختلف به بازار چین عرضه شده‌اند و کل بازار شاهد افت سالانه ۱۴.۳ درصدی بوده است. این افت، به دلیل تقاضای کم مردم، محدودیت‌های هواوی برای عرضه گوشی و تاخیر در عرضه پرچمدارهای اپل و هواوی بوده است. 

با وجود مشکلاتی که شرکت هوآوی برای تامین قطعات موردنیاز خود داشت، این شرکت در سومین فصل سال ۲۰۲۰ حدود ۳۵.۱ میلیون گوشی به بازار عرضه کرده و با سهم بازار ۴۱.۴ درصدی خود همچنان پیشرو در بازار است. در جایگاه دوم، شرکت ویوو با سهم بازار ۱۷.۸ درصدی است و ۱۵ میلیون گوشی هوشمند در این بازه زمانی به بازار عرضه کرده است. تمرکز این شرکت روی عرضه گوشی‌های هوشمند ۵G با قیمت‌های مختلفی مانند گوشی‌های زیر ۳۰۰ دلار است. 

گوشی هوشمند 5G

شرکت اوپو که بیشتر روی گوشی‌های هوشمند ۵G با قیمت ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار تمرکر دارد، با سهم بازار ۱۶.۶ درصدی در جایگاه سوم قرار گرفته و حدود ۱۴.۱ میلیون گوشی هوشمند را به بازار عرضه کرده است. شیائومی نیز با سهم بازار ۱۳ درصد در جایگاه چهارم قرار دارد و ۱۱ میلیون گوشی هوشمند به بازار عرضه کرده است. البته شیائومی تنها برندی در این فهرست است که نسبت به سال گذشته ۱۳.۴ درصد رشد داشته است. گوشی‌های سری ردمی ۹ و ردمی K30 در این بازه زمانی عملکرد خوبی داشته‌اند. 

سرانجام شرکت اپل با سهم بازار ۸.۳ درصد و عرضه ۷ میلیون گوشی هوشمند به بازار چین، در جایگاه پنجم قرار گرفته است. با وجود اینکه فروش گوشی‌های آیفون ۱۲ آغاز شده است، گوشی سال گذشته این شرکت سعنی سری آیفون ۱۱ نیز فروش بسیار خوبی دارند. 

همچنین در این گزارش ذکر شده است که چین از سال ۲۰۱۹ تاکنون، در مجموع ۱۱۷ میلیون واحد گوشی ۵G را به بازار عرضه کرده است و از این رقم، ۴۹.۷ میلیون دستگاه در سومین فصل سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شده‌اند. در بخش گوشی‌های ۵G نیز ابتدا برند هوآوی و بعد به ترتیب برندهای اوپو، ویوو، شیائومی و ریلمی بیشترین میزان عرضه به بازار را داشته‌اند. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن