حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

ویوو پوسته اندروید OriginOS را با طراحی جدید معرفی کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

ویوو پوسته‌ی سیستم‌عامل جدید مبتنی‌بر اندروید خود را در کنفرانس سالانه‌ی توسعه‌دهندگان در چین معرفی کرد. OriginOS جانشین FuntouchOS محسوب می‌شود و بازنگری کاملی در طراحی آن انجام شده است که عناصر را اولویت‌بندی می‌کند و آن‌ها را در طرحی شبیه شبکه قرار می‌دهد. همچنین در پوسته انحصاری ویوو، ویجت‌ها می‌توانند خود را با اعلان‌هایی به‌نام «هشدارهای نانو (Nano Alerts)» به‌روز کنند.

ویوو در بیانیه‌ای می‌گوید:

OriginOS براساس درخواست‌های کاربران تلفن‌های هوشمند در سه قسمت خلق شده است: طراحی و روان‌بودن و راحتی. پوسته‌ی سیستم‌عامل OriginOS با هدف خلق نهایت جذابیت در تجربه‌ی کاربری، ویژگی‌های آشنا را با طراحی‌های جدید و مهیج ترکیب کرده است.

originOS

در ادامه بخوانید:

از بین تمام نسخه‌های پوسته‌ی اندروید، FuntouchOS یکی از گزینه‌هایی بود که نمی‌توانستیم شباهت بخش‌های مختلف آن به سیستم‌عامل iOS را نادیده بگیریم. در  FuntouchOS طراحی بخش اعلان‌ها و پالت رنگی استفاده‌شده شباهت بسیاری با رابط کاربری سیستم‌عامل iOS دارد. حتی در پوسته‌ی مذکور مشابه سیستم‌عامل اپل از قابلیت شفافیت (Transparency) استفاده شده است. این اتفاق در نسخه‌ی جدید ساخت ویوو نیز دیده می‌شود.

شیوه‌ی کنارهم قرار‌گرفتن ویجت‌ها در OriginOS با طراحی امسال اپل در iOS 14 تفاوت زیادی ندارد. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که الگوی به‌کاررفته برای کنار‌هم‌بودن ویجت‌ها در iOS 14 نیز منحصربه‌فرد نبود. ویوو می‌گوید در ساخت بخش ویجت‌های OriginOS از Huarong Dao، از یکی از روش‌های چینی برای کنار‌هم قرار‌دادن کاشی‌ها الهام گرفته است.

originOS

همچنین طبق ادعای ویوو، OriginOS بسیار کم‌مصرف‌تر از FuntouchOS است و به رم کمتری نیاز دارد. باتوجه‌به اینکه اطلاعات کمی در‌این‌باره وجود دارد، این ادعا باید به‌محض انتشار آن آزمایش و صحت آن مشخص شود. این شرکت هنوز اطلاعاتی درباره‌ی زمان انتشار این پوسته‌ی جدید اندروید به‌اشتراک نگذاشته است؛ اما به‌نظر نمی‌رسد که باید زمان زیادی را برای رسیدن OriginOS به گوشی‌های جدید ویوو صبر کنیم.

دیدگاه شما کاربران تک تایمز درباره‌ی پوسته‌ی جدید ویوو و شباهت آن به سیستم‌‌عامل iOS چیست؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر