آذری جهرمی: دانلودهای غیرضرروی را در هنگام پخش زنده فینال جام قهرمانان آسیا متوقف کنید

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

روز گذشته انتشار خبری در رابطه با بازی فینال جام قهرمانان آسیا این بازی را برای فوتبال دوستان ایرانی بیش‌ازپیش مهم کرد. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از جانب مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا، عادل فردوسی‌پور گزارش بازی فینال بین پرسپولیس ایران و اولسان هیوندای کره‌ی جنوبی را در صفحه‌ی رسمی اینستاگرام AFC فارسی به عهده گرفته است؛ فردوسی‌پور یکی از پرطرفدارترین چهره‌های تلویزیون ایران پس از متوقف شدن پخش برنامه‌ی نود، هیچ فوتبالی را گزارش نکرده است.

پس از آنکه روز گذشته خبر پخش مسابقه فوتبال با گزارش عادل فردوسی‌پور در صفحه‌ی AFC منتشر شد، تعداد دنبال‌کنندگان صفحه‌ی فارسی AFC به یکباره رشد خیره‌کننده‌ای تجربه کرد و از حدود ۳۰۰هزار نفر به حدود  ۲ میلیون‌نفر رسید. در حال حاضر تعداد دنبال‌کنندگان صفحه‌ی فارسی AFC در اینستاگرام، از صفحه‌ی جهانی AFC‌ نیز فراتر رفته و انتظار می‌رود این رقم همچنان رو به افزایش باشد. از سویی دیگر همین موضوع و برنامه‌ریزی علاقمندان به فوتبال و عادل فردوسی‌پور برای دیدن مسابقه از طریق اینستاگرام باعث شده تا نگرانی‌هایی در خصوص کیفیت اینترنت بین‌الملل در ساعات انجام بازی ایجاد شود. محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات کشور، دقایقی پیش به این موضوع واکنش نشان داده و از مردم خواست تا دانلودهای غیرضرروی را متوقف کنند تا مشکلی در ترافیک بین‌اللمل پیش نیاید.

در ادامه بخوانید:

آذری جهرمی با اشاره به سابقه‌ی مسابقات فوتبال مهم به این نکته اشاره کرده که پیش‌تر، مصرف ترافیک بین‌الملل هم‌زمان با مسابقات بزرگ به نصف کاهش پیدا می‌کرد، چرا که مردم از سرویس‌های داخلی برای تماشای مسابقات استفاده می‌کردند حال آنکه با توجه به برنامه‌ریزی مخاطبان برای دنبال کردن مسابقه فینال از طریق صفحه‌ی اینستاگرام AFC، بدون‌شک ترافیک بین اللمل به‌شدت افزایش خواهد یافت. جهرمی ضمن اشاره به اینکه مسئولان وزارت ارتباطات با احترام به انتخاب مخاطبان در تلاش برای همراهی با کاربران هستند، خواسته تا کاربران اینترنت از دانلود‌های پرحجم طی ساعات برگزاری بپرهیزند. 

توییت آذری جهرمی در خصوص فینال ACL

جهرمی در انتهای پیام خود، ضمن پیش‌بینی رکوردشکنی جهانی پخش زنده به واسطه‌ی این رقابت، به کار دشوار اینستاگرام به‌عنوان نرم‌افزار میزبان اشاره کرده است. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن