حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

اینستاگرام پشتیبانی از تصاویر ProRAW آیفون ۱۲ پرو را اعلام کرد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

هفته‌ی گذشته، اپل iOS 14.3 را با قابلیت‌های مختلفی منتشر کرد. یکی از تغییرات مهم به‌روزرسانی جدید، پشتیبانی از فرمت تصویر ProRAW برای کاربران آیفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس به‌ارمغان می‌آورد. اپل فرمت ProRAW را اکتبر ۲۰۲۰ (مهر ۱۳۹۹) به‌عنوان قابلیت انحصاری آیفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس رونمایی و اعلام کرد قابلیت یادشده ازطریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری دردسترس قرار خواهد گرفت. اکنون اینستاگرام به‌عنوان اولین اپلیکیشن شخص ثالث در بیانیه‌ای پشتیبانی از این قابلیت را اعلام کرده است.

مقاله‌ی مرتبط:

روز گذشته، تیم جانسن، یکی از توسعه‌دهندگان اینستاگرام، در شبکه‌ی اجتماعی توییتر اعلام کرد که ازاین‌پس، اینستاگرام می‌تواند از تصاویر ProRAW پشتیبانی کند؛ اما عکس‌های گرفته‌شده در قالب DNG امکان ویرایش در اینستاگرام را ندارند و به‌نظر می‌رسد اینستاگرام فایل‌های ProRAW را برای ارائه در اینستاگرام به قالب JPG تبدیل خواهد کرد.

به‌نظر می‌رسد درحال‌حاضر، پشتیبانی از این قابلیت محدود باشد؛ اما گفته می‌شود عکس‌های ProRAW که خارج از اینستاگرام ویرایش می‌شوند، می‌توانند مستقیما در شبکه‌ی اجتماعی یادشده به‌اشتراک گذاشته شوند و دیگر به ایجاد JPG جداگانه نیازی ندارند. جانسن توصیه می‌کند برای ویرایش تصاویر ProRAW قبل از بارگذاری، می‌توان از برنامه‌ای شخص ثالث، مانند Darkroom و برنامه‌ی پیش‌فرض Photos یا سایر نرم‌افزارهای شخص ثالث استفاده کرد.

ناگفته نماند آستین مان، عکاسی حرفه‌ای، قابلیت ProRAW را جهشی عظیم و روبه‌جلو برای تصویربرداری محاسباتی دانسته و اعلام کرده است قابلیت جدید اپل برای محیط‌های بسیار کم‌نور و تصاویر با دامنه‌ی دینامیکی زیاد، بسیار عالی و ایدئال است. گفتنی است که حجم تصاویر ProRAW می‌توانند به‌طورمتوسط ۲۵ مگابایت و گاه حداکثر ۴۰ مگابایت باشند؛ بنابراین، اینستاگرام احتمالا هنگام بارگذاری آن‌ها را فشرده می‌کند.

در پایان، اگر از گوشی آیفون ۱۲ پرو ۱۲ پرو مکس استفاده می‌کنید، می‌توانdn با مراجعه به تنظیمات گوشی و سپس بخش «دوربین»، گزینه‌ی مرتبط را با عنوان Apple ProRAW در سربرگ «فرمت‌ها‌» فعال کنید. این قابلیت ویژگی‌های عکاسی محاسباتی را به آیفون اضافه می‌کند و درعین‌حال، امکان کنترل تعادل رنگ سفید، کاهش نویز تصاویر، افزایش وضوح و… را برای کاربران فراهم می‌کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر