حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

شرکت ایران خودرو از تولید رانا با سقف شیشه‌ای و گیربکس شش سرعته خبر داد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – مدیرعامل ایران خودرو از تولید خودروی رانا با سقف شیشه‌ای ، گیربکس شش سرعته و همچنین اعمال برخی تغییرات در سیستم قوای محرکه این محصول خبر داد.

 

خودرو رانا یکی از تولیدات نسبتا محبوب و جدید شرکت ایران خودرو است که بر اساس پلتفرم پژو ۲۰۶ صندوقدار توسعه یافته و طراحی نماهای روبرو، پشت و همچنین کابین آن نسبت به پژو ۲۰۶ اس دی متفاوت است. این خودرو تاکنون با همان مشخصات فنی پژو ۲۰۶ به دست مشتریان می‌رسید اما شرکت ایران خودرو قصد دارد تا گیربکس شش سرعته جدید خود را در این محصول به کار گیرد. همچنین سقف شیشه‌ای پانوراما نیز به عنوان یک آپشن رفاهی از این به بعد در رانا قابل سفارش خواهد بود.

شرکت ایران خودرو از تولید رانا با سقف شیشه‌ای و گیربکس شش سرعته خبر داد

به گزارش رسانه‌ تک تایمز به نقل از ایران جیب، آقای فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو طی سخنانی به این موضوع اشاره کرد و افزود: در بحث ارتقای محصولات جدید دو مسیر را پیش رو داریم؛ یک مسیر به طراحی و تولید محصولات جدید اشاره دارد و در مسیر دیگر ارتقای تولیدات فعلی را مد نظر قرار داده‌ایم. او گفت:

 

در ارتباط با محصولات فعلی قدم‌های خوبی برداشته‌ایم که به عنوان مثال می‌توان از ارتقاء خودروی رانا نام برد. بر این اساس ایران خودرو مدل پانوراما (سقف شیشه‌ای) مدل رانا را به همراه گیربکس ۶ سرعته و همچنین برخی تغییرات در سامانه قوای محرکه روانه بازار خواهد کرد. موتور این خودرو نیز تقویت شده و از نوع tu5 پلاس است که در نتیجه قدرت و گشتاور خودرو بیشتر از قبل خواهد شد.

رانا پلاس

رئیس گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: تجهیز رانا به گیربکس ۶ سرعته باعث افزایش رضایت کاربران در زمان رانندگی با این خودرو می‌شود و مصرف سوخت را نیز کاهش می‌دهد. به گفته او گیربکس شش سرعته حدود ۲.۵ درصد مصرف سوخت را تقلیل خواهد داد.

 

آقای مقیمی در ادامه صحبت‌هایش تشریح کرد: طراحی و تولید جعبه دنده شش سرعته از سال پیش آغاز شد و هدف اول آن بود که بتوانیم گیربکس را به صورت دستی تولید کنیم. طراحی این جعبه دنده سال پیش به پایان رسید و اکنون قصد داریم خط تولید این محصول را ظرف چند روز آینده توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری رسانیم. همچنین تغییراتی را در بحث دکوراتیوهای خودرو سمند ایجاد کرده‌ایم و خودرو دنا پلاس نیز به گیربکس اتوماتیک مجهز می‌شود.

 

او درباره سایر فعالیت‌های شرکت متبوعش چنین گفت: موضوع بعدی طراحی گیربکس نیمه اتومات است که یک نمونه در بهمن ماه امسال رونمایی می‌شود و سال ۱۴۰۰ تولید انبوه آن آغاز خواهد شد. در حال حاضر استفاده از گیربکس شش سرعته در دو خودرو دنا و رانا برنامه‌ریزی شده که خودروی دنا در بهمن امسال با گیربکس ۶ سرعته به بازار عرضه خواهد شد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر