حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

خسارت سنگین حمله هکری به شرکت‌های آمریکایی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

شرکت امنیت سایبری که هک گسترده سازمان‌های آمریکایی را فاش کرد، معتقد است حمله سایبری مذکور ۵۰ سازمان را بیش از بقیه تحت تأثیر قرار داده است.

به گزارش تک تایمز از مهر، کوین ماندیا مدیر ارشد اجرایی «فایرآی» معتقد است هرچند در کل حدود ۱۸ هزار سازمان کد مخرب را در شبکه‌های خود کشف کرده اند اما در اصل ۵۰ سازمان بیش از بقیه خسارت دیدند.

وزارتخانه‌های خزانه داری، امنیت داخلی، دفاع و امور خارجه آمریکا از جمله اهداف حمله سایبری بوده اند. مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا، همچنین نمایندگان کمیته اطلاعات سنا، روسیه را عامل این هک می‌دانند.

ماندیا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی بی اس گفت: این یک بازی ادامه دار در فضای سایبری است. به گفته او حمله به شرکت «سولار ویندز اوریون» (ابزار شبکه رایانه‌ها در مرکز این حمله سایبری) نشان می‌دهد این حمله از قبل طراحی شده بوده است.

ماندیا در این باره می‌افزاید: در ماه مارس هکرها کد مخربی را به رایانه‌ها افزودند. به این ترتیب ضعفی در شبکه ایجاد شد و همه آن را گرفتار کرد.

این در حالی است که روسیه ادعاهای اجرای حمله سایبری علیه سازمان‌های آمریکایی را بی اساس می‌خواند اما سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا همچنان روسیه را عامل آنها می‌دانند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر