حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

گوگل و مایکروسافت به جمع شاکیان شرکت اسراییلی پیوستند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در پی فاش شدن هک موبایل خبرنگاران الجزیره با جاسوس‌افزاری متعلق به NSO (یک شرکت اسراییلی) روز گذشته مایکروسافت و گوگل نیز به دعوای قانونی فیس بوک از این شرکت پیوستند. آنها گزارشی در دادگاه فدرال ثبت کردند و هشدار دادند محصولات این شرکت اسراییلی خطرناک هستند. 

به گزارش تک تایمز از مهر، این گزارش که در دادگاه تجدید نظر تشکیل شد، جبهه جدیدی را در دادخواست فیس بوک علیه NSO باز می کند. این پرونده از سال گذشته و پس از آن آغاز شد که تحقیقات نشان داد این شرکت از یک باگ در پیام رسان واتس‌اپ سوءاستفاده و از بیش از 1400نفر در سراسر جهان جاسوسی می‌کرده است.

این در حالی است که شرکت مذکور ادعا می کند از آنجا که ابزارهایی برای نظارت بر سازمان های جاسوسی می فروشد باید از مصونیتی حاکمیتی بهره ببرد. مصونیت حاکمیتی نوعی دکترین حقوقی است که دولت های خارجی را از شکایت ها مصون می کند.

اما مایکروسافت، گوگل، سیسکو، VMWare (متعلق به دل تکنولوژیز) و سازمان انجمن اینترنت ( مستقر در واشنگتن) به شکایت فیس‌بوک پیوسته اند و معتقدند اعطای مصونیت حاکمیتی به این شرکت به گسترش فناوری هک و توسعه ابزارهای نظارتی سایبری منجر می‌شود. 

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر