حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

پتنت‌های دوربین زیر نمایشگر گوگل فاش شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

گوگل هفته پیش اختراع جدیدی را ثبت کرد که احتمال ساخت یک ردیاب تناسب اندام همانند آمازون هیلو (Amazon Halo) را افزایش می‌داد؛ اکنون به نظر می‌رسد که سلسله اقدامات این شرکت به اتمام نرسیده است و ایده‌های جدیدی در زمینه پنهان کردن دوربین سلفی داشته باشد.

پتنت‌های جدید منتشر شده از گوگل گوشی‌های هوشمندی را نشان می‌دهند که در نمایشگر جلویی آن‌ها هیچ اثری از لنز دوربین دیده نمی‌شود. این پتنت‌ها در اداره علامت‌های تجاری و اختراعات ایالات متحده ثبت و اولین بار توسط وب‌سایت Patently Apple کشف شده‌اند. طبق ادعای این وب‌سایت در مجموع چهار عدد اختراع از این خانواده با شماره‌های D903,618، D903,619، D903,620 و D903,622 در اداره مذکور به ثبت رسیده‌اند.

پتنت دوربین زیر نمایشگر گوگل

همه این چهار پتنت شامل یک ویژگی کاملاً مشترک هستند؛ در واقع درون طراحی این دستگاه‌ها هیچ‌گونه بریدگی برای قرار دادن لنز دوربین وجود ندارد و با نمایشگرهایی تماماً یک‌دست مواجه هستیم؛ البته برخی از آن‌ها به وجود ساز و کارهای در زیر نمایشگر اشاره کرده‌اند که می‌تواند همان دوربین متحرک باشد.

از این رو وب‌سایت مذکور پیشنهاد داده که ممکن است دوربین در زیر نمایشگر قرار گرفته باشد؛ جدا از آن هیچ کدام از چهار تصویر یاد شده در پشت دستگاه شامل حسگر اثر انگشت نمی‌شود و این موضوع برخلاف روند طراحی برخی از آخرین پرچم‌داران گوگل موسوم به پیکسل ۴ و پیکسل ۴ XL است؛ در نتیجه افزون بر دوربین شاید حسگر نیز در زیر نمایشگر تعبیه شده است.

لازم به ذکر است که این طراحی‌ها در حال حاضر بسیار مشابه پیکسل ۵ و پیکسل ۴a 5G هستند. آن‌ها محل جای گیری مشابهی در قسمت دکمه‌ها دارند و هر دو نمونه از دوربین دوگانه خاصی بهره می‌برند که ما در پتنت‌ها هم مشاهده می‌کنیم. تنها تفاوت مربوط به محل قرار گیری فلش LED و میکروفون دستگاه است. به هر حال ما مطمئن نیستیم که این پتنت‌ها در نهایت به شکل یک محصول کامل توسعه و عرضه شوند؛ همه موارد در حد ایده است و فعلاً نمی‌توان چیزی غیر از این  انتظار داشت.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر