گوگل در حال تست قابلیت جدید برای مرورگر کروم است

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

اگر شما نیز از آن دسته کاربرانی باشید که فراموش می‌کنند تب‌های باز شده در کروم را ببندند، باید بدانید که گوگل در حال تست ویژگی جدیدی است که به کاربران یادآوری می‌کند تا زبانه‌های باز شده را ببندند.

این ویژگی اولین بار در ماه آگوست با نام کمک به کاربران برای بستن زبانه‌های بدون استفاده مشاهده شد. برای فعال کردن این قابلیت در گوشی اندرویدی خود می‌بایست پس از ورود به برنامه کروم در قسمت آدرس عبارت chrome://flags را وارد نمایید. سپس در قسمت جستجو که برای شما ظاهر می‌شود عبارت enable-close-tab-suggestions# را جستجو کنید. با فعال کردن این پرچم و راه‌اندازی مجدد برنامه، این قابلیت برای شما فعال می‌شود. زمانی که زبانه‌های شما قدیمی می‌شوند اعلانی دریافت می‌کنید که در آن به شما اعلام می‌شود که چند زبانه شما برای مدتی بی‌استفاده باقیمانده است و آیا تمایلی به بستن آنها دارید یا خیر. شما می‌توانید این اعلان را نادیده بگیرید و یا زبانه‌های باز شده را مرور کنید و هرکدام را که نیازی به آن نداشته باشید ببندید.

یک راه دیگر برای استفاده از این قابلیت برنامه کروم کانری (Chrome Canary) است که گوگل معمولا قابلیت‌های جدید خود را در این برنامه مورد آزمایش قرار می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که این برنامه پایدار نیست و ممکن است هنگام استفاده از آن با مشکلاتی مواجه شوید.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع