قابلیت Envelope معرفی شد؛ راهکار گوگل برای کاهش استفاده از گوشی

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – شرکت گوگل برای کاهش استفاده افراد از گوشی های همراه، سه راهکار متفاوت را ارائه داده که از مهم ترین آن ها می توان به قابلیت Envelope اشاره کرد.

همانطور که می دانید، شرکت گوگل چندی پیش از برنامه ای به نام سلامت دیجیتال رونمایی کرد تا مردم را به سمت استفاده کمتر از گوشی های هوشمند سوق دهد. این شرکت امروز نیز سه قابلیت جدید را به برنامه خود اضافه کرده است. یکی از مهم ترین این قابلیت ها، Envelope یا پاکت نامه نام دارد که مانند یک پوشش عمده سطح دستگاه را در برگرفته و تنها اجازه برقراری تماس را به شما می دهد. البته این ویژگی در حال حاضر فقط برای گوشی پیکسل 3A ارائه شده است.

قابلیت Envelope

برای استفاده از این ویژگی، کاربر ابتدا اپلیکیشن Envelope را از پلی استور دانلود کرده و پس از چاپ یک فایل PDF، آن را طبق دستور العمل برش داده و دور گوشی خود می پیچاند. در این حالت فرد تنها می تواند با مخاطبین خود در تماس بوده و هر از گاهی ساعت را مشاهده کند. البته نسخه دیگری نیز برای قابلیت Envelope ارائه شده که امکان عکاسی و فیلم برداری را نیز برای کاربر فراهم می آورد.

قابلیت Envelope

شرکت گوگل این اپلیکیشن را در GitHub به صورت متن باز قرار داده است. بدین ترتیب کاربران قادر خواهند بود تا با طراحی انولوپ دلخواه خود، کارهای بیشتری را با گوشی انجام دهند.

راهکار دوم گوگل، اپلیکیشن Activity Bubbles است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، این برنامه حباب هایی را روی صفحه به وجود می آورد و هر چه مدت زمان استفاده از گوشی بیشتر باشد، تعداد این حباب ها بیشتر و بیشتر می شود.

راهکار سوم، Screen Stopwatch نام دارد که به نوعی مانند همان قابلیتActivity Bubbles عمل می کند. بدین ترتیب که یک زمان شمار بسیار بزرگ روی گوشی اندرویدی شما نشان داده می شود و مادامی که صفحه نمایش روشن باشد، زمان استفاده از دستگاه محاسبه می شود.

البته همانطور که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم، قابلیت سلامت دیجیتال یا Digital Wellbeing نیز در حال حاضر در پلی استور موجود است که یکی از مهم ترین کاربردهای آن، شمارش تعداد دفعاتی است که کاربر دستگاه خود را آنلاک می کند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع