نگاهی به نقش ولیعهد عربستان در هک گوشی جف بزوس

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

رسانه تک تایمز – بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده، ولیعهد عربستان یعنی محمد بن سلمان با ارسال یک پیام در واتساپ موفق به هک کردن گوشی ثروتمندترین فرد جهان، جف بزوس شده بود.

به تازگی گزارشی از سوی گاردین در اختیار رسانه ها قرار گرفته که از هک شدن گوشی ثروتمندترین فرد جهان یعنی جف بزوس توسط یک پیام خبر می دهد. در سال 2018 گوشی جف بزوس توسط یک پیام واتساپ هک شده بود. بر اساس این گزارش، این پیام از سوی ولیعهد عربستان یعنی محمد بن سلمان برای جف بزوس ارسال شده است. در ادامه نگاهی به این موضوع خواهیم داشت.

گوشی جف بزوس چگونه هک شده است؟

گوشی جف بزوس چگونه هک شده است؟

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با ارسال پیامی شامل فایل مخرب در واتساپ، به گوشی ثروتمندترین فرد جهان نفوذ کرده است. بر اساس گزارش منتشر شده، محمد بن سلمان و موسس آمازون در تاریخ 1 مه 2018 در حال چت دوستانه بودند که گوشی بزوس مورد حمله قرار می گیرد. این فایل مخرب به صورت یک ویدیو ارسال شده بود.

چه اطلاعاتی از گوشی ثروتمندترین فرد جهان سرقت شده است؟

گاردین به این موضوع اشاره کرده که اطلاعات زیادی از گوشی بزوس جمع آوری شده است، البته نوع اطلاعات و همچنین نحوه استفاده از آن هنوز مشخص نشده است. در این رابطه تئوری های مختلفی وجود دارد.

سال گذشته همکاران بزوس احتمال نفوذ عربستان سعودی به گوشی او را مطرح کردند. این کشور به علت قتل جمال خاشقچی با بزوس رابطه مناسبی نداشت. همانطور که می دانید جمال خاشقچی خبرنگار واشنگتن پست بود و مقالات انتقادی علیه محمد بن سلمان می‌نوشت. واشنگتن پست تحت مالکیت جف بزوس قرار دارد.

در حالی که گزارش ها در گذشته به نقش عربستان سعودی در نفوذ به گوشی بزوس اشاره کرده بودند، برای اولین بار شاهد انتشار اطلاعاتی در رابطه با نقش مستقیم محمد بن سلمان در این زمینه هستیم. این موضوع نگرانی های زیادی در میان افراد مطرح در حوزه تکنولوژی ایجاد کرده است. انتظار می رود در آینده شرکت ها در ارتباط با عربستان سعودی، بیش از پیش محتاط باشند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع