امکان استفاده از آیفون به‌عنوان کلید امنیتی گوگل

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
نرم‌افزار Smart Lock برای iOS عرضه شده است و ازاین‌پس صاحبان آیفون‌ها هم می‌توانند از دستگاهشان به‌عنوان کلید امنیتی گوگل استفاده کنند.
 
به گزارش تک تایمز و به نقل از  engadget، شما دیگر برای استفاده از تلفن همراهتان به‌عنوان کلید امنیتی گوگل به سیستم‌عامل اندروید نیاز ندارید. گوگل هم‌اکنون در به‌روزرسانی جدید Smart Lock به شما اجازه می‌دهد که از کلید امنیتی داخلی iOS برای این منظور استفاده کنید.
 
 
 
شما ازاین‌پس برای ورود به‌حساب کاربری گوگل در کروم می‌بایست آیفون یا آیپد خود را در اطرافتان داشته باید و از این طریق تشخیص هویت دوعاملی را فعال کنید. در این فرایند که از طریق اتصال بلوتوث انجام می‌شود اطمینان حاصل می‌شود که فردی که قصد ورود به‌حساب کاربری شما را دارد واقعاً خودتان هستید. 
 
البته این روش برای ورود به ‌حساب‌های کاربری غیر از گوگل استفاده نمی‌شود و درصورتی‌که تمایل داشته باشید دستگاهتان را به‌صورت دائم به‌روزرسانی کنید حتماً با دردسر مواجه می‌شوید. همچنین خرید یک کلید بلوتوث اختصاصی در برخی مواقع منطقی‌تر به نظر می‌رسد و امنیت آن نسبت به روش‌های تشخیص هویت از طریق پیام کوتاه بیشتر است.
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع