آمریکا ویزای کارمندان هوآوی و دیگر برندهای فناوری چینی را محدود می‌کند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

همراه اول

رسانه تک تایمز – به گفته وزیر امور خارجه آمریکا، این کشور قصد دارد ویزای کارمندان هوآوی و دیگر شرکت‌های فناوری چینی را با محدودیت روبه‌رو کند. 

کشور آمریکا قصد دارد ویزای کارمندان هوآوی و دیگر شرکت‌های فناوری چینی را با محدودیت روبه‌رو کند. این تصمیم دقیقا بعد از اینکه انگلیس شرکت هوآوی را تحریم کرد اعلام شد و فشارهای وارده به هوآوی از سمت غرب را بیشتر کرد. 

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن علیه کارکنان شرکت فناوری چینی هواوی و هر شرکت چینی دیگری که از نظر ایالات متحده به نقض حقوق بشر در کشور خودش یا دیگر کشورها کمک کرده باشد، محدودیت صدور ویزا اعمال می‌کند.

او همچنین گفت: «انگلیس به ایالات متحده می‌پیوندد و بسیاری از دموکراسی‌های دیگر نیز خود را از شر فروشندگان غیر قابل اعتماد 5G خلاص خواهند کرد. وزارت امور خارجه محدودیت‌های ویزا را برای برخی از کارکنان شرکت‌های فناوری چینی مانند هواوی وضع می‌کند که از رژیم‌های مشغول نقض حقوق بشر در سطح جهان، پشتیبانی مادی می‌کنند.»

آمریکا شرکت هوآوی را به جاسوسی برای دولت چین متهم و تهدید کرده و دو ماه دیگر تحریم‌های جدیدی را علیه این شرکت وضع خواهد کرد. مقامات هوآوی همواره اتهام جاسوسی برای دولت پکن را رد کرده‌اند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر