حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

کووید-19 و سفرهای هوایی: تاثیر و آینده

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،
شما کیت PPE (تجهیزات حفاظت شخصی) پوشیده‌اید، فردی به سمت شما می‌آید تا دمای بدنتان را چک کند و سپس از شما خواسته می‌شود که به آن سمت راهرو بروید تا دور از یک مسافر دیگر بنشینید. به آینده سفر هوایی خوش آمدید. سفر هوایی قرار نیست که دیگر مانند آنچه همین چند ماه پیش بود باشد. شیوع کووید-19 – به عنوان بزرگترین مختل‌کننده امور جهان در چند قرن اخیر – از جنبه‌های مختلفی شیوه سفر ما را تغییر داده است.
 
به گزارش تک تایمز به نقل از اسلش‌گیر، از 1 ژوئن کشورها به تدریج، پس از ماه‌ها قرنطینه، ممنوعیت و محدودیت‌های پروازی را به تدریج برمی‌دارند ولی بیشتر آنها یا همچنان ترجیح می‌دهند که مرزهایشان را برای سفر هوایی برای افراد غیرمقیم و افرادی که قصد سفر غیرضروری دارند بسته نگه دارند.
 
برخی از کشورهای اروپایی پایانه‌های بین‌المللی‌شان را برای بیش از 15 کشور از جمله نیوزیلند و کره جنوبی گشوده‌اند ولی در دادن مجوز ورود مسافر از آمریکا و هند، که در آنها موارد ابتلای روزانه همچنان به طور نمایی در حال افزایش است، مردد مانده‌اند.  
 
بیشتر ایرلاین‌ها فعلا به سراغ ایده قرنطینه کردن صندلی‌های ردیف میانی رفته‌اند تا فاصله کافی بین دو مسافر ایجاد شده و از قواعد فاصله‌گذاری اجتماعی پیروی شود. با این وجود، با توجه به محدودیت فضای هواپیما، همچنان برای خدمه پرواز سخت خواهد بود که فاصله فیزیکی 6 فوت (182 سانتیمتر) را بین مسافران حفظ کنند.
 
احتمالا به این خاطر است که ایرلاین‌ها مسافران را ملزم به پوشیدن ماسک می‌کنند – برخی از شرکت‌ها حتی شیلدهای صورت برای مسافران داخل هواپیما ارائه می‌کنند. برخی دیگر از شرکتها نیز اجازه رزرو بلیت به صورت نرمال را می‌دهند ولی یک گزینه اختیاری را هم اضافه می‌کنند؛ مسافران می‌توانند با پرداخت مبلغی اضافی از امکان فاصله با سایر مسافران بهره‌مند شوند.

 

تا زمانی که تکنولوژی مناسب با این شرایط وارد فرودگاه‌ها شود نورم‌های فاصله‌گذاری اجتماعی باعث طولانیتر شدن صفهای check-in و نقاط امنیتی خواهد شد.
 
بیشتر مسافران خارجی از کشورهایی که تعداد بالایی از موارد کووید را دارند، همچون آمریکا، پیش از سوار شدن به هواپیما و در زمان ورود به کشور مقصد با غربالگری مواجه خواهند شد، که ممکن است تا 14 روز قرنطینه اجباری در اماکن سازماندهی شده توسط دولت برای تمام تمام مسافران را شامل شود، فارغ از اینکه علائم داشته باشند یا نداشته باشند.
 
مسافران در برخی از کشورها پیش از دریافت مجوز سوار شدن به یک پرواز بین‌المللی، ملزم به ارائه شواهدی هستند که تایید کند تست کروناویروس آنها منفی است.
 
به منظور پیروی از نورم‌های فاصله‌گذاری اجتماعی، ایرلاین‌ها از ارائه سرویس غذا و نوشیدنی حین پرواز – و در برخی از موارد حتی دادن مجله و بالشت –خودداری می‌کنند تا تماس بین خدمه و مسافران محدود شود.
 
  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر