حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

۱۳۰ حساب کاربری معروف طعمه هکرها شدند

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


شرکت توییتر اعلام کرد هکرها در حمله چند روز پیش خود حدود ۱۳۰ حساب توییتری را هدف گرفته بودند که شامل پروفایل بسیاری از شخصیتهای برجسته و سازمانها بود.

به گزارش تک تایمز از ایسنا، هکرها به سیستم‌های داخلی توییتر دسترسی پیدا کرده و حسابهای توییتری شخصیت‌هایی مانند جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری آمریکا، باراک اوباما، رییس جمهور سابق آمریکا و الون ماسک، میلیاردر معروف را به سرقت برده و از آنها برای درخواست پول دیجیتالی استفاده کرده بودند.

توییتر در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرد که هکرها موفق شدند کنترل شمار اندکی از حسابهای هدف گرفته شده را به دست آوردند و از آنها توییت ارسال کنند.

این شرکت در ادامه افزود: به بررسی این که آیا رخنه کنندگان توانسته‌اند به اطلاعات خصوصی حساب‌های مورد هدفشان دست پیدا کنند، ادامه می دهد.

سایر حسابهایی که هدف گرفته شدند شامل حساب جف بزوس، موسس آمازون، وارن بافت، سرمایه گذار، بیل گیتس، یکی از موسسان مایکروسافت و اکانت‌های شرکت‌های اوبر تکنولوژیز و اپل بودند.

توییتر تاکید کرد که سرگرم همکاری با کاربرانی است که هکرها حساب آنها را به سرقت بردند.

واحد سانفرانسیسکوی اف.بی.آی سرگرم تحقیقات درباره این حمله سایبری است و بسیاری از قانونگذاران آمریکایی خواستار پاسخگویی درباره نحوه وقوع این اتفاق شده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات آمریکایی می گویند هکرها در این حمله مرتکب کلاهبرداری ارز دیجیتالی شده اند و آمار بلاک چینها نشان می دهد که این کلاهبرداران سایبری به ارزش ۱۰۰ هزار دلار ارز دیجیتالی دریافت کرده اند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر