حراج واقعی! برای دریافت کتاب الکترونیکی رایگان با 25 دستور العمل برتر ما.

مایکروسافت از تلاش برای بهبود صنعت کشاورزی خبر می‌دهد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

مایکروسافت و لند اولیکس (Land O’Lakes) به‌تازگی از امضای قراردادی چندساله خبر دادند. به‌واسطه‌ی این قرارداد مهم، مایکروسافت با استفاده از فناوری‌های روز تلاش می‌کند در راستای بهبود صنعت کشاورزی قدم بردارد. مایکروسافت و لند اولیکس در اقدامی مشترک قصد دارند بهبودهایی روی زنجیره‌ی تأمین و گسترش شیوه‌های پایداری محصولات اعمال کنند. این دو شرکت همچنین در پی وسیع‌تر کردن میزان استفاده از فناوری در صنعت کشاوری به‌خصوص برای مناطقی که فناوری در آن‌جا نفوذ زیادی ندارد، هستند. بیانیه‌ی جدیدی که به‌تازگی روی وب‌سایت مایکروسافت قرار گرفته است جزئیاتی درمورد مفاد قرارداد این شرکت با لند اولیکس و همکاری‌هایی که این دو شرکت در پی عملی کردن آن‌ها هستند بیان می‌کند.

آمار رسمی نشان می‌دهند که لند اولیکس مجموعا ۱۵۰ هکتار زمین زراعی در اختیار دارد؛ بنابراین روند پیاده‌سازی فناوری‌های مایکروسافت در این زمین‌ها با سرعتی مناسب انجام خواهد گرفت. مایکروسافت و لند اولیکس قصد دارند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی و همچنین فناوری‌های حوزه‌ی ابری، کشاورزی را باثبات‌تر و البته سودمندتر بکنند. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، در این رابطه می‌گوید: «ازطریق همکاری تجاری‌مان تلاش خواهیم کرد قدرت پلتفرم ابری آژور و همچنین توانایی‌های این پلتفرم در حوزه‌ی هوش مصنوعی را برای کمک به لند اولیکس به‌کار ببندیم. آژور به لند اولیکس کمک خواهد کرد شماری از پرفشارترین چالش‌هایی را که امروزه صنعت کشاورزی با آن‌‌ها مواجه است رفع کند. این پلتفرم همچنین لند اولیکس را قادر خواهد ساخت در مسیر پر کردن شکاف بین جامعه‌های روستایی و شهری قدم بردارد».

مایکروسافت با پلتفرم آژور می‌خواهد کشاورزی را سودمندتر از قبل ‌کند

 مایکروسافت در ادامه‌ی بیانیه‌ی جدید خود به این موضوع اشاره می‌کند که امروزه صنعت کشاورزی برخی چالش‌های جدی پیش‌روی خود می‌بیند که شامل مواردی مثل مشکلات زنجیره‌ی تأمین، مشکلات تولیدی و فاکتورهای مشابه هستند و می‌توانند به‌نوبه‌ی خود روی کسب‌و‌کار اثر منفی بگذارند. همکاری تجاری بین مایکروسافت و لند اولیکس باعث برطرف‌شدن شماری از این مشکلات می‌شود.

نادلا به‌همراه بِث فورد، مدیرعامل لند اویلکس، روز گذشته کنفرانسی مجازی ازطریق مایکروسافت تیمز برگزار کردند که ردموندی‌ها پس از اتمام کنفرانس،‌ آن را ازطریق یوتیوب برای تماشا در دسترس قرار دادند. در کنفرانس موردبحث که از اینجا قابل‌مشاهده است، جزئیات جالبی درمورد همکاری بین مایکروسافت و لند اولیکس اعلام شد. این دو شرکت قصد دارند در تلاش و همکاری با یک‌دیگر، شماری از فناوری‌های پرکاربرد را که امروزه در دسترس هستند به‌درون یک معماری واحد ادغام کنند. کنار‌هم‌قرار‌گرفتن این فناوری‌ها به لند اولیکس امکان خواهد داد به داده‌هایی بیشتر و بینشی وسیع‌تر برای اتخاذ تصمیمات آینده دست پیدا کند.

مایکروسافت همچنین در پی بهبود بازده محصولات لبنی است

بدین ترتیب روند تعیین استراتژی به‌شکلی مؤثرتر انجام خواهد پذیرفت و محصولات لند اولیکس سود بیشتری عاید این شرکت خواهند کرد. برای مثال به‌لطف فناوری‌های مایکروسافت کشاورزان ممکن نشانه‌هایی از تنش‌های گیاهی را مشاهده کنند. تنش‌ها در پاسخ به ناهنجاری‌های محیطی در گیاهان رؤیت می‌شوند که از بین آن‌ها می‌توانیم به تنش خشکی و تنش شوری اشاره کنیم. کشاورزان پس از مشاهده‌ی نشانه‌های تنش گیاهی، خواهند فهمید که در چه زمانی به چه نحوی اقدام کنند تا مشکلی برای گیاه پیش نیاید و میزان ضرر کاهش پیدا کند. بدین ترتیب کشاورزان در بهترین زمان ممکن، درست‌ترین اقدامات را انجام می‌دهند تا بازده محصول به‌شکلی محسوس افزایش پیدا کند.

مایکروسافت و لند اولیکس همچنین از خلق راهکاری تحت عنوان Digital Dairy خبر می‌دهند. این راهکار با استفاده از تکنیک رایانش لبه‌ای (Edge Computing) و هوش مصنوعی، داده‌هایی بسیار مهم و حیاتی در دسترس تولیدکننده‌های لبنیات قرار خواهد داد. داده‌هایی که پروژه‌ی موردبحث در دسترس تولیدکننده‌ها قرار می‌دهد شامل مواردی مثل وضعیت آب‌و‌هوا،‌ مدیریت خوراک و بهداشت دام‌ها می‌شود. تمامی این داده‌ها به‌لطف استفاده از حسگرهایی ویژه به‌همراه اپلیکیشن‌هایی خاص ارائه خواهند شد. با این مجموعه‌داده‌ی ارزشمند، تولیدکنندگان لبنیات اطمینان می‌یابند که شیر به‌هنگام گذراندن مراحلِ تعیین‌شده در زنجیره‌ی تأمین‌ فاسد نشود. به‌علاوه میزان غذای هدررفته برای دام‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. 

همکاری تجاری بین مایکروسافت و لند اولیکس افزون‌بر بهبود بازدهی محصولات زراعی و البته روند مدیریت لبنیات، آثاری مهم روی مبحث زیست‌محیطی صنعت کشاورزی خواهد گذاشت. مایکروسافت و لند اونکیس در کنار موارد یادشده قصد دارند در همکاری با یک‌دیگر، اتصالات پهن‌باند را برای مناطق روستایی بیشتری ارائه دهند. مایکروسافت ازطریق پروژه‌ی Airband نیز تلاش خواهد کرد افراد بیشتری را به اینترنت متصل کند.

شما کاربران تک تایمز چه دیدگاهی درمورد همکاری استراتژیک بین مایکروسافت و لند اولیکس دارید؟

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر