فولکس واگن بدهکارترین شرکت و خودروساز جهان شد

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

در مطالعه اخیر ۹۰۰ شرکت برتر دنیا، مشخص شد که فولکس‌واگن با ۱۹۲ میلیارد دلار بدهی، مقام اول را در بین شرکت‌های بدهکار جهان دراختیار دارد. بدان معنا که بدهی فولکس‌واگن نسبت به کشورهایی مانند آفریقای جنوبی (۱۸۰/۱ میلیارد دلار) و مجارستان (۱۰۱/۹ میلیارد دلار) بیشتر است. قسمت عمده‌ای از بدهی فولکس‌واگن به بخش مالی بزرگ آن مرتبط است.

فهرست 10 شرکت بدهکار جهان فولکس واگن و بی ام و و فورد و تویوتا

بااین‌حال، فولکس‌واگن تنها خودروساز بدهکار جهان نیست. در حقیقت، دایملر نیز به‌عنوان یکی دیگر از خودروسازان آلمانی، سومین شرکت بدهکار جهان با ۱۵۱ میلیارد دلار بدهی است. پس از آن نیز تویوتا با ۱۳۸ میلیارد دلار، فورد با ۱۲۲ میلیارد دلار و بی‌ام‌و با ۱۱۴ میلیارد دلار بدهی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. از بین ۱۰ شرکت بدهکار جهان، پنج شرکت آن خودروساز هستند.

مقاله‌ مرتبط:

برای مقایسه بد نیست بدانید، تعداد زیادی شرکت بزرگ در دنیا وجود دارند که بدهی ندارند و درواقع روی ذخایر عظیمی از پول و سرمایه نشسته‌اند. صدر جدول به آلفابت با ۱۰۴ میلیارد دلار سرمایه تعلق دارد و پس از آن شرکت‌هایی مانند سامسونگ با ۷۸ میلیارد دلار، مایکروسافت با ۴۷ میلیارد دلار، فیسبوک با ۴۴ میلیارد دلار، سانگ با ۱۴ میلیارد دلار و گروه علی بابا با ۱۳ میلیارد دلار قرار گرفته‌اند.

در پی همه‌گیری ویروس کرونا، بدهی شرکت‌های جهانی با ۱۲ درصد افزایش به ۹/۳ تریلیون دلار رسیده است. ست مایر، مدیر گروه یانوس هندرسون به رویترز گفت:

بیماری کووید ۱۹ همه چیز را تغییر داده و اکنون صحبت از حفظ سرمایه و ایجاد ترازنامه محکم و بدون بدهی است.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر