دسترسی شرکت هوآوی به زیر ساخت‌های ۵G برزیل عواقب خطرناکی به همراه خواهد داشت

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز

همراه اول

رسانه تک تایمز – سفیر آمریکا در برزیل به این کشور هشدار داده است در صورتی که این کشور به شرکت هوآوی اجازه دسترسی به زیر ساخت‌های مخابراتی برزیل به منظور ایجاد و توسعه شبکه 5G را بدهد عواقب خطرناکی در انتظار این کشور خواهد بود.

در حال حاضر آمریکا در حال فعالیت‌های گسترده در جهان برای محدود کردن نقش ارائه‌دهندگان تجهیزات مخابراتی چینی در همه کشورهای دنیا است. شرکت هوآوی یکی از پیشتازان حوزه شبکه‌های 5G در دنیا است و قصد دارد فعالیت‌های گسترده‌ای را در کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل انجام دهد. از آنجایی‌ که آمریکا و بسیاری از کشورهای غربی عقیده دارند هوآوی برای ضبط و دسترسی به اطلاعات محرمانه کشورهای دیگر تجهیزات مخابراتی خود را ساخته است، این کشورها قصد دارند فعالیت‌های این شرکت را محدود کرده و جلو نفوذ شرکت هوآوی در این کشورها را بگیرند.

شبکه 5G

در حالی که شرکت هوآوی بارها و بارها ادعاهای کشورهای دیگر در این خصوص را رد کرده است، اما همچنان با فشارهای این کشورها در جبهه‌های مختلف مواجه است. به عنوان مثال، انگلیس یکی از کشورهایی است که دولت آمریکا برای تجدید نظر در قراردادهای بسته شده ما بین این کشور و شرکت هوآوی فشار زیادی به آن آورده است.

به گفته سفیر آمریکا  در برزیل، هر کشور مسئول عواقب تصمیماتی است که می‌گیرد. در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های دنیا قصد دارند به منظور تسلط بر کشورهای دیگر در این کشورها سرمایه گذاری‌هایی انجام دهند. در حال حاضر دولت ترامپ اخیراً یک آژانس تأمین بودجه راه‌اندازی کرده است تا با کمک‌های مالی آن سایر کشورها بدون استفاده از تجهیزات این شرکت و قرارداد با این شرکت بتوانند زیر ساخت‌های شبکه 5G در کشورهای خود را توسعه دهند.  بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.
منبع خبر

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن