احتمال عرضه شیائومی Mi 11 با دوربین سلفی زیر نمایشگر

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،

با ادامه پیشرفت صنعت گوشی‌های هوشمند، فناوری‌های جدیدی معرفی و عرضه می‌شوند. یکی از این پیشرفت‌ها در سال‌های اخیر، تکنولوژی مربوط به صفحه نمایشگر است که هر سال به کیفیت آن افزوده می‌شد. حالا در ادامه این پیشرفت‌ها، شرکت‌های زیادی درحال تلاش برای ساخت دوربینی هستند که بتواند همانند حس‌گرهای اثر انگشت در زیر نمایشگر قرار گرفته و درنتیجه تجربه یک گوشی تمام صفحه بدون حفره دوربین سلفی را به کاربر ارائه دهد. در همین راستا، شیائومی یکی از شرکت‌های پیشتاز در این زمینه بوده است و حالا اخباری منتشر شده مبنی‌بر این‌که شاید گوشی می ۱۱ از این قابلیت برخوردار باشد.

هفته گذشته، شیائومی نسل سوم دوربین‌های زیر نمایشگر را به نمایش گذاشت که درحال حاضر در مرحله تولید انبوه است. با توجه به موفقیت‌های این فناوری، احتمال می‌رود از اواخر امسال یا اوایل سال میلادی آینده شاهد گوشی‌هایی باشیم که دوربین سلفی آن‌ها زیر نمایشگر قرار خواهند گرفت و احتمالا شیائومی می ۱۱ یکی از اولین‌ها خواهد بود.

ass - احتمال عرضه شیائومی Mi 11 با دوربین سلفی زیر نمایشگر

بدیهی است که استفاده از این فناوری باعث می‌شود که گوشی دارای نمایشگر تمام صفحه باشد. طبق اطلاعات فاش شده، یک تلفن جدید شیائومی (احتمالا می ۱۱) از یک سوراخ با دیافراگم بسیار کوچک در زیر نمایشگر استفاده خواهد کرد که البته نحوه قرارگیری و اجرای این فناوری به‌طور ریز با جزئیات مشخص نشده است.

طبق این اخبار، پرچمدار جدید شیائومی که می ۱۱ یا می ۲۰ نام خواهد گرفت یا دارای دوربین زیر نمایشگر خواهد بود یا حفره سلفی که یکی از این دو مدل به تولید انبوه خواهد رسید.

از طرفی، حدس و گمان‌هایی وجود دارد که شیائومی می میکس جدید از دوربین زیر نمایشگر استفاده خواهد کرد. البته باید خاطرنشان کرد که شیائومی بعد از عرضه می میکس ۳ پیشرفت و محصول جدیدی با این نام تجاری نداشته است و شیائومی نیز بیان داشته است که شیائومی می میکس آلفا تجربه‌ای برای تولید سری بعدی می میکس بوده است.

لازم به ذکر است که شیائومی می ۱۱ اولین مدل این شرکت خواهد بود که از اسنپدراگون ۸۷۵ استفاده خواهد کرد و به‌طور جهانی در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار فناوری اطلاعات مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن