کلاهبرداری ۱۴۰ میلیون ریالی در سایت دیوار

به گزارش سرویس تازه های دنیای فناوری مجله تک تایمز ،


سرهنگ علی جمالی رئیس پلیس فتا ایلام در خصوص این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس و طرح شکایت با موضوع کلاهبرداری از وی، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

به گزارش تک تایمز از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، رئیس پلیس فتا ایلام گفت:  شاکی در تحقیقات اولیه عنوان داشت که از طریق آگهی درج شده در سایت دیوار اقدام به خرید یک دستگاه گوشی تلفن همراه به مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال کرده است اما فروشنده پس از حذف آگهی دیگر پاسخگوی تلفن خود نبوده و با این روش از وی کلاهبرداری کرده است. 

این مقام انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان سایبری، متهم با هماهنگی مراجع قضایی شناسایی شد و ضمن عودت وجه، پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد.

این مقام مسئول بیان کرد: کاربران در هنگام خریدهای اینترنتی خود حتماً از هویت واقعی درج کنندگان آگهی‌های فروش کالا و ارائه خدمات مطمئن شوند سپس مراحل بعدی را انجام دهند.

رئیس پلیس فتا ایلام به هموطنان توصیه کرد: برای اطمینان از خرید خود قبل از واریز وجه، ابتدا کالا را رؤیت نمایند و پس از تأیید از صحت موضوع و سالم بودن آن اقدام به پرداخت هزینه کنند.

سرهنگ جمالی از عموم مردم خواست: با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی از مشاوره‌های همکاران ما بهره مند شوند.

بمنظور اطلاع از دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی و فناوری مراجعه کنید.
منبع خبر

نوشته های مشابه

بستن